Кримська платформа

Кримська платформа

Кримська платформа – це новий міжнародний консультаційно-координаційний формат, який створюється у розвиток ініціативи Президента України і спрямований на підвищення ефективності міжнародного реагування на триваючу окупацію Криму, відповіді зростаючим безпековим загрозам, посилення міжнародного тиску на Кремль, запобігання подальшим порушенням прав людини та захисту жертв окупаційного режиму, а також досягнення головної мети – деокупації Криму та повернення його Україні.

Більше про платформу: https://crimea-platform.org/about

Крим – це Україна!

Кримська платформа має на меті зібрати під своєю егідою усі тематичні заходи та ініціативи з кримського питання в рамках міжнародних організацій, інших міжнародних урядових та неурядових форумів. Передбачається, що діяльність Платформи здійснюватиметься на всіх рівнях: від глав держав і урядів та міністрів закордонних справ – до парламентського і експертного.

Основними напрямками роботи Платформи є такі:

політика невизнання спроби анексії АРК та м. Севастополя;

безпека та свобода навігації;

санкції;

порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права;

екологічні та економічні загрози.

На парламентському треку важливу роль відіграватиме Міжфракційне об’єднання «Кримська платформа», яке було створене у ВРУ у грудні 2020 року. Очікується, що МФО вестиме роботу в рамках міжпарламентських груп дружби та парламентських асамблей міжнародних організацій.