Краще воскові: А ви знаєте чому не варто палити парафінові свічки вдома?

Краще воскові: А ви знаєте чому не варто палити парафінові свічки вдома?

Свічка з покон-віків є атрибутом, без якого не обходиться багато традицій і звичаїв в українській культурі.

А комусь просто подобається запалювати вдома свічки, щоб створити затишну й розслаблюючу атмосферу. Однак мало хто знає яким свічкам слід віддваати перевагу для цього – восковим чи парафіновим. І дуже шкода що ці знання є не достатньо поширеними, адже ті хто знають давно перейшли на екологічні воскові свічки.

Історична довідка про парафін і віск

Відомо, що у середньовіччі свічки виробляли із бджолиного воску. Це допомогло відмовитися від жирових свічок, які володіли масою недоліків таких, як кіптява й неприємний запах. Однак жир у великій кількості добути було набагато простіше, ніж віск, тому такі воскові свічки завжди цінувалися дорожче.

Вперше парафін з’явився в 1850 році, але й по сьогодні більшість свічок виготовляється саме з нього. Парафін отримують зі сланцю й нафти. Активний видобуток парафіну відкрив перспективи можливості масово виробляти дешеві свічки, тому що коштував він набагато дешевше, ніж віск та інші подібні до нього натуральні речовини.

В кінці двадцятого століття в світі почалася епоха “свічкового ренесансу”. Ароматні декоративні свічки стали обов’язковою деталлю будь-яких свят, оригінальним подарунком і прикрасою інтер’єру.

Крім традиційних довгих свічок зараз можна придбати свічки-фігурки, плаваючі таблетки, гелеві свічки в стаканчиках і в скляному посуді й, навіть, в кокосових горіхах. Звичайно, це всього лише кілька прикладів, адже асортимент свічок в сучасних магазинах набагато ширше.

Один великий недолік парафінової свічки

Як виявилось використання парафінових свічок може нанести серйозну загрозу нашому з вами здоров’ю.

По-перше, парафін під час горіння виділяє толуол і бензол у повітря, що дуже шкідливо для будь-якого живого організму. Крім канцерогенності бензол характерний мутагенними, алергічними та іншими небезпечними діями.

Важливо відзначити, що толуол – це отрута загальнотоксичної дії, який викликає хронічне отруєння й стрес. Подразнюючий ефект від нього сильніший ніж бензол. Потрапляння його в організм тягне за собою зниження працездатності й ендокринні порушення, а через високий рівень розчинності в жирах і ліпідах толуол накопичується в основному в клітинах нервової системи.

По-друге, більшість виробників використовують добавки у якості закріплювача аромату. В результаті це може викликати алергічну реакцію, запаморочення, порушення дихального ритму, нудоту й головний біль. Крім того, парафінові свічки містять більше 70% різних добавок, ароматизаторів, барвників та інших компонентів. При виготовленні таких свічок досить часто застосовуються штучні добавки, що негативно впливає на здоров’я й загальне самопочуття людини.

Саме тому медики рекомендують відмовилися від використання парафінових свічок, зробивши свій свідомий вибір на користь натурального екологічного воску.

Переваги та позитивні відмінності воску

Користь воску легко пояснюється його практично цілющими властивостями й характеристиками. Зауважимо, що він не окислюється, має високу хімічну стійкість, а ще віск плавиться повільно без потьоків і неприємних потріскуючих звуків.

Натуральний віск заворожує своїм медовим легким ароматом. А якщо свічку з воску довго не використовувати, то вона просто покривається білим нальотом. Віск абсолютно стійкий до вологи і здатен зберігатись максимально довго без втрати якості. Такі свічки горять рівно, без неприємного запаху, кіптяви та інших неприємних наслідків.

Аромат натуральної воскової свічки позитивно впливає на нервову систему і настрій. Ви отримаєте глибоке заспокоєння й розслаблення, позбудетеся від негативних емоцій, втоми і, навіть, роздратування. Солодкуватий і ніжний запах викликає приємні спогади про ті події, що в серці.