Коли обличчя спокійне, а п’ята точка “димить”. Як стримати свій гнів?

Коли обличчя спокійне, а п’ята точка “димить”. Як стримати свій гнів?

Часом в житті настають такі моменти, і досить часто з об’єктивних причин, коли ви стаєте нетерпимі абсолютно до всього.

Знайома ситуація? Причому причини бувають найрізноманітнішими, і про деякі з них ви можете і не підозрювати. Будь-яка дрібниця вас дратує і, ставши залежним від цього стану, ви можете зробити помилики, які дуже важко потім виправити. Звичайно, в основному від цього страждають близькі для вас люди.

Чужій людині зазвичай все рівно, як ви почуваєтесь. І навряд чи ви, сказавши їй щось різке, сильно зашкодите. Чужа людина не сприйме це близько до серця, і, швидше за все, швидко забуде. Інша справа ваші рідні та близькі. Як уникнути такої ситуації? Долічіть до п’яти. Отже, перш ніж кинути в обличчя людині якісь звинувачення або закиди, зупиніться і долічіть до п’яти. Спочатку, коли емоції зашкалюють вам, буде дуже важко це зробити. Однак з часом цей простий прийом дуже допоможе вам тримати емоції під контролем.

Проявіть мудрість!

Перш ніж виплеснути свої негативні емоції на близьких людей, згадайте, що ви самий старший (молодший, розумний, серйозний та інше). Це допоможе вам більш тверезо оцінити ситуацію і бути більш поблажливим до людей.

Залиште неприємності на своєму місці.

Найгіршою рисою характеру вважається поширення свого поганого настрою на оточуючих. Припустимо, у вас неприємності на роботі. Проте, прийшовши додому, ви сидите, насупившись, звинувачуючи весь білий світ в своїх бідах. Це в кращому випадку. А якщо до вас звертається хтось із будь-яким проханням будь-який член родини? Прекрасний привід вибухнути, чи не так?

У вас на роботі проблеми, а вас ніхто не розуміє. Та ще лізуть з проханням завдання перевірити! Запевняю вас, це найнебезпечніший спосіб вирішення вашої проблеми. Залиште проблеми на тому місці, де вони виникли. Як правило, інші оточуючі не мають до них ніякого відношення. Вас в кращому випадку не зрозуміють, а в гіршому ви наживете ворога.

Нервові клітини відновлюються, але … Вченими доведено, що нервові клітини все-таки відновлюються. Але якщо ви і відновитеся в фізіологічним плані, то чи можете ви бути впевненим, що так станеться і психологічно? Ваша пам’ять не дасть швидко забути неприємну сварку, і, тим більше, близькій вам людині. Все пройде. Звичайно ж, все проходить. Але властивість людської пам’яті така, що нервовий стрес запам’ятовується надовго. Згодом почуття притупляються, але неприємний осад все одно залишиться. І ви весь час будете повертатися до цього, здавалося б, незначного епізоду вашому житті.

Цінуйте і бережіть один одного.Часом буває так важко стриматися. Здається що все проти тебе. Навіть найближчі люди здаються байдужими і черствими. Спробуйте підійти до цього питання з протилежного боку. Поставте себе на місце інших. Ви виявите, що чужі проблеми вам здаються незначними. У кращому випадку ви вислухаєте людину, у якої є якісь проблеми. А часом буває, що і відмахнеться, пославшись на зайнятість. А тепер поставте себе на їх місце. Знайома картина?

Проблеми, що здаються для вас значущими, можуть здаватися дрібницею для оточуючих. І це, звичайно ж, не привід влаштовувати істерику близьким або друзям! Бережіть один одного. Поспішно кинуте слово може позбавити вас близької людини. Стримаєте свій гнів і подумайте, чи вартує хвилинний спалах довгої сварки? Цінуйте життя і дорожіть часом, який ви проводите з дорогими для вас людьми!

Автор: Бахитжан ​​Умбеталієв