Клімкін: Путін сьогодні сказав, що Росія завжди намагатиметься не дати нам бути країною та нацією

Клімкін: Путін сьогодні сказав, що Росія завжди намагатиметься не дати нам бути країною та нацією

Не бачу сенсу коментувати останнє інтерв’ю Путіна щодо України, це стилізована політична міфологія. Думаю, що він сам в неї вірить, вона показує його картину світу.

Про це написав екс-міністр МЗС Павло Клімкін

Є тільки один момент, який мене зачепив: стосовно начебто “походження української як мови у ХVІ сторіччі під польським впливом”. Мовознавці знайдуть обгрунтовану відповідь, а я згадав декілька годин у Святій Софії з Вячеславом Корнієнком, який вивчає графіті на її стінах. Більшість з них церковнослов’янською, але всюди, де пишуть звичайні люди, вони одразу пишуть староукраїнською, це неможливо переплутати – від відмінків до застосованих слів. Відкрийте в інтернеті і переконайтеся, не пошкодуєте. Я б взагалі ці графіті в підручники наші включив, щоб всім було зрозуміло, що, звідки і коли почалося.

З Москви вже ніколи не вийде “Третього Риму”, імперії мають притягувати та приваблювати, а не завойовувати та відштовхувати. Але інтерв’ю Путіна свідчить, що ця Росія завжди намагатиметься не дати нам бути країною та нацією, інакше її “легенда” не працює. Рекомендую всім, хто сподівається на покращення відносин з РФ, регулярно дивитися це інтерв’ю, буде дуже корисно.