Чи збудеться пророцтво Портникова? Медведчук готується до президентства

Чи збудеться пророцтво Портникова? Медведчук готується до президентства

Це може задатись на перший погляд жартом, але ні, читайте далі.

У 2021 році лідер “Українського вибору” Віктор Медведчук може стати президентом України, заявив український журналіст і політичний оглядач Віталій Портников в ефірі каналу “Еспресо” два роки тому.

Він підкреслив, що на президентських виборах 2019 року переможуть популістичні сили, які себе дискредитують.

“Не будемо їх зараз персоніфікувати. Лідери цих популістських сил говоритимуть те ж саме, що вони говорять зараз: що потрібно домовлятися, що Захід не може нам допомогти, він тільки висуває нам умови, що нам потрібно припиняти війну з Росією і що ця війна не припинялася, тому що українська влада не хотіла припиняти її, тому що вона на ній збагачувалася, а насправді можна про все домовитися”, – сказав Портников.

Журналіст додав, що лідери цих популістських сил поїдуть у Москву домовлятися про завершення збройного конфлікту на Донбасі, після чого буде поставлено питання про проведення дострокових парламентських виборів, оскільки у 2019 році жителі окупованого Донбасу не мали можливості голосувати.

Він прогнозував, що дострокові вибори можуть пройти навіть у 2021 році. Більшість здобудуть проросійські сили. На думку журналіста, новий парламент змістить обраного у 2019 році президента як людину, яка нездатна належною мірою домовитися з Росією, і призначить дострокові президентські вибори. Портников уважає, що в них візьме участь один кандидат, якого підтримає більшість українців.

“А всі інші кандидати – у вишитих сорочках – підставні. І вони кричатимуть, що готові воювати з Росією до останнього українця, і всі будуть над ними сміятися. Тому що реальний народний висуванець, герой, кумир, людина, яка домовилася з Путіним і про полонених, і про інтеграцію, і про все інше, вона матиме абсолютну підтримку громадян”, – заявив журналіст.

Портников додав, що “це людина, яку ще у 2004 році було обрано у Кремлі в якості президента України”. Він уточнив, що говорить про Медведчука.

“Якщо не вдасться зберегти державотворчий курс і якщо популістські сили не повернуться в реальнсть, то уже у 2021 році президентом України може стати Віктор Медведчук”, – прогнозує журналіст.

Він не відкидає, що лідер “Українського вибору” може стати президентом навіть не за результатом виборів.

Портніков заявляв що на його думку, Медведчук активно готується стати президентом України.

Медведчук очолював Адміністрацію Президента Леоніда Кучми з 12 червня 2002 року до 21 січня 2005-го. З травня 2015 року він входить до складу підгрупи з гуманітарних питань у межах мінської тристоронньої контактної групи. Підгрупа займається обміном полонених на сході України.

За словами президента України Петра Порошенка, лідер “Українського вибору” виявився найефективнішим у переговорах із Росією щодо визволення українців, яких утримують бойовики на Донбасі.