Хочете надихнутись природою – вам сюди. Найкрасивіші заповідники світу

Хочете надихнутись природою – вам сюди. Найкрасивіші заповідники світу

Що ж ми знаємо про заповідники? Перш за все, це недоторканні місця природи, де зберігаються і охороняються найцінніші і рідкісні тварини, рослини, красиві місця.

Представляємо вашій увазі 10 найбільш приголомшливих заповідників, існуючих в даний час на нашій прекрасній планеті.

1. Іеллоустоунский Національний Парк

Заповідник відомий не тільки унікальною природою, високими гейзерами, але і найбільшим високогірним озером в Північній Америці – Йеллоустоун.

Особливу увагу слід приділити величезному древньому вулкану. На ньому розташовується райська долина з найкрасивішими куточками в природі, рослинами і тваринами. Тривожним є те, що останнім часом став проявляти ознаки активності. Першим проявом цього феномена, стали термальні джерела. Незважаючи на свої особливості, парк, як і раніше залишається найдивовижнішим місцем на планеті.

2. Плитвіцькі озера в Хорватії

Національний парк є найпопулярнішим в Хорватії. Його площа майже 300 кілометрів. Плитвіцькі озера утворилися через те, що води, текли крізь вапняк і в результаті цього явища утворили неймовірних розмірів плотину з травертину. Це полікристалічна гірська порода.

В даний час тут налічується понад шістнадцять дрібних озер, які з’єднані красивими природними водоспадами. Вода в озерах змінює свій колір через мінерали і організми, які в ній містяться. Вона може бути блакитною, зеленою, сірою або синьою. Також в парку є двадцять печер. Деякі з них розташовані під водоспадами, що дуже приваблює відвідувачів.

3. Національний парк Сноудонія у Великобританії

Особливістю парку є наявність величезної кількості пішохідних стежок для пішоходів. Якщо ви хочете прогулятися по незабутніх місцях незайманої природи, то Сноудонія це те, що вам потрібно.

Тут живе величезна кількість диких тварин. Їх приваблюють гірські ущелини і красиві ліси національного парку. Тут також є красиві водоспади, які розкинулися на всій території Кембрійських гір.

За заповідником добре доглядають. Його управлінням займаються представники місцевої влади спільно з центральним уельським урядом.

Ліси національного парку можна віднести до змішаного листяного типу. Найбільш поширеними деревами тут є дуб, береза, горобина, ліщина і ясен. В недалекому минулому частина земель використовувалася для сільського господарства. Тут займалися землеробством і скотарством. Але в даний час всі території знову заростають деревами та природа поступово відновлюється.

4. Гранд-Каньйон в Сполучених Штатах Америки

Гранд-Каньйон – це один з популярних глибоких каньйонів. Його довжина понад 440 кілометрів, а ширина місцями змінюється від 6 до 29 кілометрів.

Каньйон формувався протягом десяти мільйонів років. В результаті утворилася одна з найбільш приголомшливих місцин в світі, яку дуже люблять відвідувати туристи.

5. Парк Серенгеті в Танзанії

Цей парк є одним з найбільш знаменитих. Перш за все, він прославився масовим переміщенням тварин з посушливих територій в райони з вологим кліматом. Щорічно зебри, антилопи гну, газелі та інші рідкісні тварини долають кілька сотень кілометрів в надії знайти місце з водою і соковитою травою.

Особливістю національного парку Серенгеті є полювання хижаків на слабших тварин. Варто також відзначити і те, що на популяцію така агресивність абсолютно не впливає, так як щодня тут народжуються близько восьми тисяч дитинчат різних звірів.