Іран “морозиться” на запити України про доступ до “чорних скриньок” збитого “Боїнга”

Іран “морозиться” на запити України про доступ до “чорних скриньок” збитого “Боїнга”

Україна направила другий запит про міжнародно-правову допомогу в Ірані з проханням отримати доступ до “чорних скриньок” збитого літака МАУ і про можливість українських експертів брати участь в їх розшифровці. Однак відповіді поки не отримала. Про це під час засідання комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони повідомила начальник Департаменту міжнародно-правового співробітництва та повернення активів Офісу Генпрокурора Поліна Чиж.

За її словами, іранська сторона заявила про те, що “чорні скриньки” так сильно пошкоджені, що їх можна відкрити лише в певних лабораторних умовах в іншій країні. Україна запропонувала для цього свою лабораторію в НТУУ “КПІ” ім.Сікорського.

“15 січня мав приїхати експерт, який оглянув би цю лабораторію і фактично дав би згоду, повернувся в Іран, забрав “чорні ящики” і повернувся назад в Україну, щоб проводити ці дослідження разом з нашими експертами і тими особами, яких ми б вважали за необхідне залучити”, – розповіла Чиж.

14 січня, зазначила Чиж, була отримана інформація, що іранська сторона нібито не передає “чорні скриньки”.

“Ця інформація не може бути зараз ні підтверджена, ні спростована, тому що ми звертаємося до представників Ірану. Вони зараз кажуть, що їхній експерт, як було обіцяно, сьогодні, 15 січня не приїде, але це питання вирішується. Тому вчора нами було прийнято рішення і підготовлено другий запит про правову допомогу до Ірану з проханням надати нам доступ до “чорних скриньок” і вирішити питання про можливість розшифровки “чорних скриньок” нашими експертам. Відповідь поки не отримано”, – розповіла представник Офісу Генпрокурора.

За її словами, в цьому запиті українська сторона також Іран просить надати їй доступ до речей, які можуть бути доказами в кримінальному провадженні, наприклад, частин літака, сидінь і подібного.

Нагадаємо, 8 січня біля аеропорту в Тегерані розбився український літак Boeing-737, який належить компанії МАУ. 176 осіб, які перебували на борту, загинули. Спочатку іранська сторона стверджувала, що авіакатастрофа сталася через технічні проблеми літака. Однак пізніше, 11 січня, влада Ірану визнала, що їхні військові випадково збили літак української авіакомпанії.