Ідол неземного походження. Єгипетський Бенбен

Ідол неземного походження. Єгипетський Бенбен

Камінь, яким поклонялася древня єгипетська цивілізація, був знайдений в храмі Фенікса. За формою він нагадує трикутник, а всі припущення вчених про його походження сходяться на неземне.

За легендою птах Фенікс мала здібності до переродження, для єгиптян вона ще й уособлювала періоди зміни пір року. Імовірно, раніше камінь займав місце на священному постаменті.

Єгипетські зображення Фенікса більше схожі на сіру чаплю. Мабуть через часті перельоти. Легенда свідчить: приліт Фенікса позначає зміну циклу або перехід в нову еру.

Єгиптяни називали камінь «Бенбен», і поклоняться йому, за однією з версій, стали з першого прильоту фенікса. По всій видимості вони ставилися до нього, як до якогось насіння позаземної птиці, на мові єгиптян, «бен» – запліднення.

Зображення каменю на більш ранніх фресках не має настільки виражених кутів. Краї більш закруглені, тут у вчених виникає теорія про космічне походження.

Метеорити, що складаються з заліза, при вході в земну атмосферу не обертаються, з цієї причини їх передня частина плавиться при падінні і відбувається зміщення назад. З цієї причини метеорит стає схожий на конічний трикутник. Наприклад, метеорит «Моріта».

Близький схід дуже був дуже підвладний культу метеоритів в ті століття. Ось наприклад чорний камінь «Каабу», що розташовувався в святилищі бога Ела-Габала в Емессе. У письменах одного літописця є фраза про конічний чорний камінь: «жителі Емесси своїми очима бачили сходження каменю з небес»

Відповідно до додання, камінь «Бенбен» спонукав в результаті єгиптян будувати піраміди, за формою і подобою каменю. На стільки сильна була їхня віра в нього.

Беручи до уваги піраміду Джосера, то, на думку вчених саме Бенбен був встановлений на її вершині або його копія. Але в наші дні єгиптологи можуть говорити тільки те, що є велика схожість форми каменю з порожнім майданчиком на вершині неступенчатой ​​піраміди.

У музеї Каїра виставлені кілька таких каменів. Вони можуть стати свідченням того, що піраміди будувалися не тільки для поховань.