Які горщики для розсади — найкращі?

Які горщики для розсади — найкращі?

ПЛАСТИКОВІ КАСЕТИ зручні, недорогі, довговічні, компактні (займають мінімум місця, якщо їх скласти один в один), легко транспортуються. Розсада в них добре розвиває кореневу систему і практично не травмується при висаджуванні, тому швидко приживається і починає рости. Зазвичай касети мають стандартні розміри, але їх можна за потреби розрізати. Касети треба встановлювати на спеціальні піддони, головне завдання яких – забезпечувати потрібну вологість ґрунту. Їх можна зробити власноруч із плівки (вирізати прямокутник на 10 см довший і ширший, ніж касета, догори загнути краї, закріпити степлером) або з ДВП, зробивши бортики заввишки 5 см і застеливши плівкою.

КАСЕТИ ІЗ ФАНЕРИ можна зробити власноруч. Для цього фанеру треба порізати смужками, у них зробити вертикальні надрізи, наприклад, через кожні 5 см, не дорізаючи до кінця приблизно 1 см. Потім вставити проріз у проріз, з’єднуючи смужки між собою у вигляді квадратів-комірок. Встановити конструкцію у підходящий ящик, застелений плівкою.

«МОЛОЧНІ» КОНТЕЙНЕРИ (з-під сметани, молока, соку, тортів і т. д.) безкоштовні, квадратні і прямокутні, тому раціонально розміщуються на підвіконні. Важливо: перед використанням добре вимити ємкості, розжареним цвяхом зробити у дні отвори для відведення зайвої вологи. Для зручності транспортування можна розміщувати контейнери у великих ящиках або на підносах.

СТАКАНЧИКИ З ГАЗЕТИ. Щоб зробити такий, треба смужку газети (аркуш скласти уздовж навпіл) обгорнути навколо пляшки або банки, залишивши знизу невеликий припуск для «дна». Сформувати дно, починаючи згинати зі шва, загинаючи краї під низ. Акуратно стягнути з пляшки. Краї стаканчика зафіксувати скріпкою, степлером або клеєм. Встановити у контейнер, обернувши швом до сусіднього стаканчика. Засипати ґрунт совком, трохи утрамбувати. При висаджуванні розсади достатньо розгорнути папір. Для помідорів, перців огірків роблять стаканчики близько 8 см діаметром і заввишки 10–14 см, для капусти – 7 см заввишки і 5 см у діаметрі.

ЦИЛІНДРИ ІЗ ПЛАСТИКОВИХ ПЛЯШОК. Пляшку розрізати упоперек на 2–3 частини, циліндри встановити у невисокі піддони, заповнені ґрунтом (товщина шару – 2 см), а відтак заповнити ґрунтом самі циліндри. Висаджувати розсаду із циліндрів набагато простіше, ніж з обрізаних пляшок.

ОДНОРАЗОВІ СТАКАНЧИКИ «2 в 1». При висаджуванні розсади найголовніше – не нашкодити її кореневій системі. Тому її зручно вирощувати у стаканчиках. Але краще для кожної рослини брати не по одному, а два (залежно від культури, об’ємом 0,2, 0,3 чи 0,5 л). У першому зробити вертикальний проріз від верхнього краю до дна і вирізати дно, а у другому зробити у дні отвори. Вставити стаканчик №1 (розрізаний циліндр) у стаканчик №2, насипати землі, встромити насіння. Коли рослину треба висаджувати у ґрунт, спершу трохи полити землю в стаканчику і, потрушуючи, витягнути стакан-циліндр №1, піднести до підготовленої лунки, розтиснути пальці – і розсада опиниться у грядці.