І НА ЗЕМЛІ, І ПІД ЗЕМЛЕЮ. ЧИ РЕНТАБЕЛЬНІ ТЕПЛОВІ НАСОСИ ДЛЯ ОПАЛЕННЯ БУДИНКУ?

І НА ЗЕМЛІ, І ПІД ЗЕМЛЕЮ. ЧИ РЕНТАБЕЛЬНІ ТЕПЛОВІ НАСОСИ ДЛЯ ОПАЛЕННЯ БУДИНКУ?

Теплові насоси значно відрізняються від сонячних колекторів, маючи при цьому досить простий принцип дії. Завдяки компресору, відбувається концентрація розсіяного у воді тепла насосом. Саме це дозволяє домогтися більш високих температур для опалення будинку.

Крім того, отримувати певну кількість тепла можна і з повітря. Наприклад, температура підземних шарів, де протікають грунтові води, становить близько 10 ° С. Однак після концентрації (стиску) тепла насосом, вода в результаті може досягати 60-70 ° С.

Звичайно ж, стискається не вода, а газ фреон, який виконує функцію теплообмінника. Чутливий до температури, він дозволяє легко запозичувати тепло з води. У кількісному вираженні це, приблизно, становить 4 ° С з 10 ° С.

Процес запозичення тепла може здійснюватися і через конденсатор. Очевидною перевагою теплових насосів є можливість автоматизації всього процесу отримання тепла. При цьому необхідна температура підтримується без оглядки на погоду. Температура в 8-10 ° С, як правило, характерна для ґрунтових вод з листопада по квітень. При роботі теплових насосів від електрики запозичене тепло води надходить по воздуховодах в приміщення, а холодна вода зливається в дренажну свердловину.

Практика використання теплових насосів дозволяє стверджувати, що отриманого таким способом тепла вистачає на опалення середнього за розмірами приміщення.

Питання вартості такого виду альтернативного опалення стоїть досить гостро, 100 кв.м. приміщення можуть вимагати вкладень в розмірі 4-6 тис. євро. Крім того, необхідно провести відповідні бурові роботи, що тривають 2-3 дні. При цьому враховується місцевість, від якої залежить глибина буріння (від 60 до 200 м).

Перевагами цього виду отримання тепла можна назвати порівняно легке відновлення ділянки після бурових робіт, відсутність негативного й іншого впливу на рівень і стан ґрунтових вод, високу ефективність теплового насоса. При витраті 1кВт енергії можна в результаті отримати 5-6 кВт.

Тепловий насос вигідніше, ніж електричне опалення. Він може служити не тільки для нагрівання повітря, а й для кондиціонування, дозволяючи регулювати температуру в межах 16-30 ° С.