Грузія і Азербайджан заявили, що на таблиці висвітлились зовсім неправильні бали від них для Kalush Orchestra.

Грузія і Азербайджан заявили, що на таблиці висвітлились зовсім неправильні бали від них для Kalush Orchestra.

“Євробачення 2022” офіційно завершилося, але скандали продовжуються.

Після фіналу конкурсу Грузія та Азербайджан заявили, що заявлені від них бали Україні не відповідають дійсності.

Адже саме 12 балів Грузія та Азербайджан віддали Україні, а в ефірній таблиці вибило тільки по 6 балів .

Також викликало сумніви, що, коли Азербайджан і ще кілька країн повинні були включатися в прямий ефір, в Італії заявили про технічні неполадки, а результати оголосив представник Європейського Союзу мовлення, а не телеведуча Нармін Салманова. Проте в Азербайджані стверджують, що у них із зв*язком було все добре.

“Азербайджан віддав 12 балів Україні, а не Великобританії. Ніяких технічних неполадок з нашого боку не було. З цього питання ведеться розгляд, результати якого будуть представлені до уваги широких мас”, – заявила керівник програми Sabaha saxlamayaq Фаріда Расулова.

Така ж ситуація була із Грузією.

Суспільний мовник Грузії теж виступив із заявою про помилку в оголошенні балів Україні. “На Євробаченні національне журі Грузії поставило найвищу оцінку – перше місце Україні, що означає 12 балів. Про це свідчить нотаріально завірений документ, спрямований організаторам Євробачення. Суспільний мовник Євробачення. Суспільний мовник ще раз вітає Україну із заслуженою перемогою”, – йдеться в повідомленні.

Поки організатори Євробачення не відреагували на заяви Азербайджану і Грузії.

Незважаючи на це, Kalush Orchestra перемогли із величезним відривом, тому це ні на що не впливає. Але якщо б Україні не встачило кілька балів для перемоги, то такі свідомі чи несвідомі помилки організаторів, могли б наробити “лиха”.