Готуйте собак! У кого в Україні заберуть пенсії: всіх одержувачів соцвиплат перевірять

Готуйте собак! У кого в Україні заберуть пенсії: всіх одержувачів соцвиплат перевірять

Жарти жартами, але к кожному жарті є доля правди і у випадку із собаками все не так смішно, як може здаватись на перший погляд. Дуже легко може статись так, що всі найгірші побоювання, які були озвучені славнозвісним депутатом перетворяться в реальність

В Україні проведуть масштабну верифікацію одержувачів соцвиплат. В результаті частина пенсіонерів може залишитися без виплат. Про те, у кого і за що можуть забрати гроші – читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Юрист Олександр Плахотник нагадує: припиняти виплати пенсій закон дозволяє. Відповідні випадки описані у 49-й статті закону “Про загальнообов’язкове пенсійне страхування”. Рішення може ухвалити як суд, так і місцевий підрозділ Пенсійного фонду.

За що можуть забрати пенсію:

  • якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості;

Це можуть підтвердити в ході верифікації. Наприклад, якщо пенсіонер вийшов на заслужений відпочинок за фальшивими документами, або ж у документах є помилки.

Пенсія в Україні

“У разі виявлення недостовірних даних у документах і відомостях, на підставі яких було встановлено та/або здійснюється виплата пенсії, рішенням територіального органу Пенсійного фонду України розмір і підстави для виплати пенсії переглядаються відповідно до закону без урахування таких даних”, – йдеться в законі.

  • на весь час проживання пенсіонера за кордоном;

Чиновники в межах перевірки також отримають інформацію про те, коли пенсіонер перетинав кордон і як довго перебував за межами країни. Якщо, наприклад, поїхати на кілька місяців, пенсія за цей період нараховуватися не буде.

  • в разі смерті пенсіонера;
  • в разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців поспіль;

“Поновлення виплати пенсії здійснюється рішенням територіального органу Пенсійного фонду протягом 10 днів після з’ясування обставин та наявності умов для відновлення її виплати”, – йдеться у документі.

Вподобайте нас у Facebook щоб не пропустити цікаву новину!