Готові на все щоб не платити: Сума нанесених рашистами збитків довкіллю України – просто божевільна

Готові на все щоб не платити: Сума нанесених рашистами збитків довкіллю України – просто божевільна

Екологічні збитки внаслідок агресії росії колосальні і становлять сьогодні понад 50 млрд доларів. Але після деокупації територій та оцінки збитків цифра значно зросте. Тому немає потреби зайвий раз наголошувати на тому, що розв’язання проблеми відшкодування росією цих збитків є одним із найпріоритетніших завдань для України.

Про це Олена Криворучкіна повідомила на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук.

Цю інформацію слід доносити до світової й зокрема європейської спільноти. А тому один із найважливіших моментів мого відрядження до Брюсселю була участь на кліматичній конференції в Центральному офісі Програми розвитку ООН United Nations Development Programme – UNDP. Для реалізації ефективної методики фіксації та оцінювання завданих збитків Україні вкрай важливо співпрацювати з міжнародними організаціями та інституціями.

Наразі ми успішно розробили і впроваджуємо ці методики. Ніхто у світі не готувався до такої війни. Жодна країна не має досвіду оцінки таких колосальних екологічних збитків, тому, можна сказати, Україна є першопрохідцем у розв’язання таких проблем. На жаль сума збитків щодня продовжує зростати і вкрай важливо об’єднувати зусилля як всередині України, так із міжнародними друзями і партнерами України для того, щоб завдані збитки були відшкодовані якомога скоріше.

Разом із тим ми не шукаємо легких шляхів, і вдячна партнерам за розуміння нашої позиції. Проведені в конструктивному ключі перемовини з єврокомісарами та європарламентарями стосовно подальшої реалізації екологічних проєктів та проєктів відновлення промисловості України на засадах зеленого сталого розвитку розкривають для України нові можливості творити її інноваційною і по справжньому Великою!оносити цю важливу інформацію до світової спільноти.