Горіли протягом тисяч років: Загадка вічних ламп давнини

Горіли протягом тисяч років: Загадка вічних ламп давнини

З тих пір як почали грабувати стародавні усипальниці, спочатку мисливці за наживою, а потім і вчені звернули увагу на дивну річ. У деяких гробницях було присутнє освітлення. Це були лампи, деякі з них горіли протягом тисяч років.

Найчастіше відбувалося так, що при вторгненні в гробницю лампи гасли або розбивалися і запалити їх знову не представлялося можливим.

Такі світильники знаходили практично по всьому світу. Застосовувалася ця технологія в Стародавньому Єгипті, в Древньому Римі, Китаї, Індії і навіть в Південній Америці. Згадка про такі світильники зустрічалося ще в працях давньогрецького філософа Плутарха.

Багато століть вчені намагалися розгадати таємницю цих ламп. Припущення висловлювалися самі різні.

Німецький учений, монах і винахідник XVII століття Афанасій Кірхер припускав, що ці світильники живляться від природного джерела, можливо нафти, яка по трубах подається до світильників. Ця теорія визнана хибною, оскільки не всі лампи перебували поруч з джерелами нафти.

Висувалася гіпотеза про те, що це душі померлих покоїлися в таких лампах, адже світло палаючих ламп не давало кіптяви. Проводилися також паралелі з казками про джина, вічно заточеного в лампах.

На даний момент точної відповіді на питання: “Як світильники горіли тисячі років?”, Не існує.