ГОНЧАРУК: Я не любитель багато говорити, але медична мафія переходить всі розумні межі. Це треба припиняти!

ГОНЧАРУК: Я не любитель багато говорити, але медична мафія переходить всі розумні межі. Це треба припиняти!

Голова «Платформи громад» Олег Гончарук відверто про карантинні зони та проблеми.

– Десь уже стартував, а десь незабаром розпочнеться навчальний рік. Для вчителів і школярів стане обов’язковим носіння масок. Якщо Кабмін хоча б обіцяє забезпечити засобами захисту педагогів, то дотримання маскового режиму учнем покладається на батьків. Це потягне не мало коштів з їхніх гаманців. Невже не можна було це питання якось вирішити?

– З нинішніми цінами на маски, яких щодня треба щонайменше дві на кожного школяра, це й справді недешево. А в масштабах країни? Де майже вісім мільйонів школярів і студентів? І ця проблема не виникла зненацька. Всесвітня організація охорони здоров’я, зрештою, й МОЗ України попереджали: така ситуація з пандемією може бути й два роки. Невже в червні влада не знала, що 1 вересня таки настане, а для захисту людини альтернативи масці немає? Знала, але нічого не робила. Невже так складно адаптувалися під нові умови, налагодити в Україні власне виробництво масок й антисептиків у достатній кількості, а не закуповувати їх втридорога в Китаї? Здавалося б, елементарні речі, а вони оголили дві проблеми: сприяння нечистоплотним ділкам, які заробляють на масках шалені гроші, й сприяння розвитку економіки інших країн, а не власного виробництва.

– Івано-Франківськ, Калуш, Коломию, Городенківський, Косівський і Тисменицький райони Івано-Франківської області занесено до так званої червоної карантинної зони. Заборонено роботу багатьох закладів. Чи правильно це?

– У жодному разі! Це знову ж таки наслідок непродуманих дій влади, невміння працювати на перспективу. Де заробляти батькам кошти, аби купити для дітей ті ж маски? Люди мають право на роботу! Безперечно, з дотриманням усіх карантинних вимог.