Генетична ідентифікація особистості можлива без тесту ДНК – вчені

Генетична ідентифікація особистості можлива без тесту ДНК – вчені

Про можливість ідентифікувати людину, навіть якщо вона ніколи не здавала аналізи, фахівці розповіли в журналі Science, повідомляє Всвіті. Для цього достатньо, щоб тест пройшли деякі з родичів.

Правоохоронні органи використовують всі можливі способи, щоб знайти злочинців. Завдяки тесту ДНК можна ідентифікувати людину, яка залишила свої сліди на місці злочину. Але раніше вважалося, що для цього необхідний аналіз ДНК підозрюваного, що не завжди вдається зробити. На думку генетиків, якщо тест проходив хтось із родичів злочинця, то можна легко знайти певну людину.

Янів Ерліх зазначає, що багато жителів США проходили генетичний тест, щоб знайти своїх близьких. Саме цей матеріал можна використовувати для ідентифікації троюрідних братів і сестер, або навіть правнуків. Учені порівнюють між собою дані кількох людей, знаходячи спільні маркери в генетичному коді. Різниця показників дозволяє експертам з’ясувати, яким саме родичем є розшукувана людина. Після цього залишається тільки знайти її по загальній інформації, і сховатися від цього методу не можна. Фахівці відзначають, що це ставить під загрозу конфіденційної безпеки людей, що живуть без надання додаткових даних про себе.