Студенти, люди у віці і навіть сімейні пари. ФСБ масово вербує українських заробітчан.

Студенти, люди у віці і навіть сімейні пари. ФСБ масово вербує українських заробітчан.

Незважаючи на п’ятий рік війни з східним сусідом, українці у пошуках заробітку продовжують їхати до Російської Федерації. Втім, часто це закінчується доволі плачевно – замість великих грошей їх там чекають тенета ФСБ. 

Нещодавно правоохоронці викрила нову схему вербування українців російськими спецслужбами. Їх жертвою може стати кожен заробітчанин, адже росіяни “полюють” не за якістю, а за кількістю інформації. Спецслужби «братньої» країни намагались під різними приводами завербувати фактично 90% заробітчан. Для цього створюють ситуації, що компрометують українців аби залякати та переконати у потребі «співпраці». А далі сценарій не надто різниться – пробують використовувати у розвідувально-підривній чи іншій протизаконній діяльності на шкоду державній безпеці України. Такі факти вже давно мають системний характер, і тенденція набирає обертів. До прикладу, одному такому заробітчанину-шпигуну наказали підписати контракт з ВСУ.

“Мав передавати, який моральне стан у військовослужбовців. Хто як налаштований. Хто де дислокується. Склади де… Коли я потрапив в Україну, то вони зв’язувалися зі мною. Я сказав, що буду співпрацювати, але потім перестав з ними спілкуватися” , – зізнався один зі шпигунів.

Та здебільшого представники спецслужб РФ вербують українських громадян під час проходження ними паспортного і митного контролю на пунктах пропуску через російський кордон. Під  виглядом начебто додаткової перевірки документів їх запрошують в окреме приміщення, де з ними розмовляють кадрові співробітники ФСБ РФ. Вже звично шантажують і погрожують щодо заборони в’їзду на територію РФ. У безвиході громадяни України змушені погоджуватися на такі умови, не усвідомлюючи, що їх втягують у злочин, який понесе серйозні наслідки.

Спецслужби країни-агресора не оминають своєю увагою й українців, які перебувають у місцях позбавлення волі. Їх вербують воювати на Донбасі, пропонують рік контракту або тюремний термін. Хто погоджується на рік контракту, тому обіцяють” чисті “документи і можливість повернутися в Україну.

Завербованим українцям видають мобільні телефони, які постійно прослуховують. Якщо людина має намір втекти, її тут же затримують. Під вербування потрапляють студенти, люди у віці і навіть сімейні пари.Що ж робити у таких випадках? Варто пам’ятати: Якщо ви чи хтось із знайомих потрапив у подібну ситуацію, після повернення до України необхідно звернутися до найближчого підрозділу СБУ і повідомити про схиляння іноземною спецслужбою до співпраці. Адже згідно із законодавством, завербований звільняється від кримінальної відповідальності, якщо він жодних злочинних дій не вчинив і добровільно заявив органам влади про свій зв’язок з спецслужбами чужої держави і отримане завдання.