(ФОТО) Глобальне підвищення температури: жителі планети ще ніколи не були так близькі до небезпеки

(ФОТО) Глобальне підвищення температури: жителі планети ще ніколи не були так близькі до небезпеки

В Арктиці колосальними темпами тане морський лід – з 2012 року розчинилося 4,59 млн кв. км. замерзлої води

Такий висновок зробили вчені НАСА на основі аналізу супутникових знімків, пише «EurekAlert!».

Морський лід в Арктиці – крижана шапка, що покриває значну частину Північного Льодовитого океану і сусідніх морів під час арктичної зими. Восени він потовщується, а навесні і влітку частково тане. Однак в останні десятиліття глобальне підвищення температури призвело до того, що крижана шапка швидко зменшується. Це явище значно впливає на погоду і циркуляцію води в океанах.

З 2030 року Арктиці почнеться похолодання – його причиною стане не глобальна зміна клімату, а початок 70-річного кліматичного циклу, заявив раніше завідувач відділом взаємодії океану і атмосфери Арктичного і антарктичного науково-дослідного інституту Генріх Алексєєв.
Також фахівці попередили про катастрофу, яка почнеться в Росії і накриє весь світ. Група вчених заявила про нестабільність льодовикового комплексу Вавилова, який розташований на Північній Землі. Льодовики, за словами фахівців, почали швидко танути.

Крім того, різко збільшилася швидкість руху шапки льодовиків – сьогодні вона становить 25 метрів в день, хоча ще кілька десятків років тому показник обчислювався в сантиметрах.

Раніше вважалося, що крижані шапки, розташовані в північних широтах, відрізняються особливою стійкістю перед глобальною зміною клімату. Хоча через збільшення середньої температури атмосфери льодовиковий покрив в Арктиці й Антарктиці починає зменшуватися, вчені не очікували, що це в значній мірі торкнеться стабільних покривних льодовиків. Нові дані показують, що останні виявилися вразливими до потепління, і їх танення може призвести до збільшення рівня моря приблизно на третину метра.