Еволюційна “зупа”? Чи все ж таки існує творець

Еволюційна “зупа”? Чи все ж таки існує творець

Увімкнув я якось одну “наукову” передачу, в якій інтелігенті, розумні люди, з науковими ступенями щось розповідали про походження людини. По екрані пропливали звичні зображення якихось там волохатих чи то австралопітеків чи то яких інших не то мавпоподібних не то людиноподібних істот, і ось голос за кадром повідомляє, що в якийсь момент свого існування, прагнучи покращити теплопровідність власного тіла, ось та первісна, покрита шерстю людина, зняла з себе волосяний покров і стала приблизно такою як ми виглядаємо зараз. Після цих слів я вимкнув телевізор.

Про це у соціальній мережі Фейсбук пише о. Василь Ткачук.

Я виріс на казках і пам’ятаю одну з таких де заяць який боявся всіх, поміняв свою шкіру на шкіри інших, більш сильніших звірів, тому я ще можу собі це уявити, але ті байки ніхто не подавав серйозно, ніхто не захищав по них докторські дисертації і не змушував мене в них вірити. Тому коли мені серйозно, науково стверджують, що первісна людина в якийсь момент зняла з себе шерстяний покров бо їй було в Африці жарко, то чому мені ніхто не може показати жодну іншу тварину в Африці чи Австралії де температура не нижче, яка за сотні тисяч років вчинила так само? Чи може волохатій горилі чи якійсь іншій макаці не так само жарко?

Я зовсім не заперечую теорію еволюції. Не виключено, що певні еволюційні процеси були і відбуваються сьогодні. Я не стверджую, що те, що записано в Біблії дослівна правда і Бог подібно скульптуру ліпив з глини звірів та людей за шість днів. Бо якщо то й були дні то зовсім не астрономічні на 24 години, а дні про які пише Святе Письмо: що “в Господа Бога один день як тисячу літ, а тисячу літ як один день”. Але й вірити в те, що світ в якому ми живемо це виключно ряд випадковостей чомусь не можу.

Чисто випадково на обледінілій планеті в її ядрі почалися теплові процеси, земляна кора нагрілася, лід розтанув, появилася вода і чисто випадково в цих роках, якийсь метеорит на якому випадково знаходилися якійсь мікроорганізми (а звідки вони взялися ті живі організми на тому замерзлому метеориті в абсолютно мертвому космосі??? ), і ось цей метеорит,, який випадково проносився попри землю, чисто випадково впав на планету у воду де саме в цей час випадково вибухнув якийсь вулкан і ось в тій гарячій воді, чисто випадково з тих хімічних елементів чи то якихось залишків організмів вариться така собі зупа де внаслідок виникнувших хімічних реакцій випадково народжуються перші найпростіші земні організми.

На цьому ера випадковості не закінчуються. За мільйони років, випадають мільйони інших випадковостей, в результаті яких уже з’являється ось та мавпа яка чисто випадково (чи невипадково цього ми вже не знаємо) на відміну від інших мавп, переходить з вегетаріанства на м’ясну їжу. А як відомо ми те, що ми їмо )). І ось ця м’ясна їжа, абсолютно випадково, запускає в організмі цієї мавпи інший хімічний процес, який у свою чергу, випадково стимулює уже мозкову діяльність. Таким чином, як бачимо, цілком випадково, мавпа перетворюється на людиноподібну мавпу яка починає думати, а як відомо “я мислю значить я існую” 🙂 . А вже потім, коли в Африці було дуже спекотно, тоді та вже на той час розумна, мисляча не то мавпа не то людина, випадково чи невипадково зуміла зняти волохату шкіру і стати схожою до нас.

Певна річ, що всю цю не то наукову не то псевдонаукову псевдоеволюційну теорію-історію в цих кількох реченнях я спростив, але загальної суті воно не міняє, питань залишається більше як відповідей з яким би серйозним виглядом і кількістю докторських дисертацій в твердих палітурках, нам би не подавали.

Але дивився одного разу я іншу передачу. Є в океанських глибинах така собі велетенська риба-місяць і ось ця рибина, яка може виростати вагою в тисячу і дві кілограм, час від часу спливає на поверхню там де літають чайки. І ось ті хижі птиці, які в щоденному житті харчуються рибою, виконують в цей момент роль лікарів-санітарів, вони сідають на цю рибу-місяць і витягують з її велетенського тіла різних паразитів. Ще раз вдумаймось, чайки не шматують своїми дзьобами цю рибу, вони не їдять її, вони їдять різних черв’яків та ракоподібних які залазять під шкіру цієї риби і паразитують на ній.

Як воно це працює? Яким чином виникла ця співпраця риби та птиці, а зрештою,схожих історій про такі дивні відносини у тваринному світі є ще дуже багато, як вони всі розпочалися? Теж випадково? Так і уявляю собі, як якусь сотню тисяч літ тому, одна риба-місяць яку від кількості паразитів, що були в її шкірі дуже свербіло, випливла на поверхню води щоби припекти рани на сонці, і ось в цей момент пролітала змучена чайка яка сіла на цю рибу і з вдячності за можливість відпочити, повиймала всіх тих паразитів зі шкіри нещасної риби. Та риба розказала цю історію іншим рибам, а чайка своїм приятелькам і з того часу між рибами-місяць та чайками існує домовленість про взаємодопомогу та співпрацю. Може хтось сприйняти таку історію як правду? Певно що ні. Як гарну казку так, а як реальність ні. Але чому така історія відносин чайок з рибами викликає сміх, а у відношення до еволюції наукове захоплення ? Цікаво…