Екокапсула – будинок, який можна поставити де завгодно, і не залежати від цивілізації

Екокапсула – будинок, який можна поставити де завгодно, і не залежати від цивілізації

У сучасних будинках на колесах також присутня екологічна складова. Інженери і дизайнери прагнуть мінімізувати вплив таких пересувних міні-будинків на навколишнє середовище шляхом впровадження сучасних технологій. Але творці проекту «Екокапсула» (Ecocapsule) змогли повністю відмовитися від традиційних джерел енергії, зробивши свій будинок на колесах продуктом, який дійсно заслуговує приставки «еко».

Творцем цього автобудинку є компанія Nice Architects, штаб-квартира якої розташована в столиці Словаччини.

Будинок на колесах не залежить від цивілізації і всю енергію, необхідну для комфортної подорожі, отримує з відновлюваних джерел. На даху причепа розташовані сонячні панелі потужністю 600 Вт. На додаток до них функціонує міні-станція, що виробляє енергію за рахунок роботи вітру, потужністю 750 Вт. Обтічна сферична форма екобудинку на колесах сприяє зниженню витрат палива при транспортуванні. До речі, у випадку з «Екокапсулою» використання автотранспорту не є єдиним способом переміщення. За задумом інженерів з Братислави, екобудинок може бути доставлений за допомогою повітряного судна, водного транспорту або навіть в’ючних тварин, тобто верблюди, коні, тощо.

Але і це ще не все. У разі, якщо ваша відпустка проходить не в пустелі, а, скажімо, у вологих тропіках або помірних широтах, ви можете отримувати питну воду під час дощу. Краплі, що стікають по округлій поверхні такого будинку, збираються в спеціальні резервуари. Надалі рідина проходить ретельне очищення та відповідає всім вимогам, що пред’являються до питної води.

Дизайн внутрішньої частини виконаний в природних відтінках. Тут є кухня, спальня, санвузол, а також зони для зберігання речей і продуктів. Ресурсів «Екокапсули» досить для комфортної подорожі або стаціонарного проживання двох осіб.

Цікаво, що творці незвичайного винаходу не обмежуються лише туристичним застосуванням свого будинку на колесах. Фахівці компанії Nice Architects вважають, що цей пересувний міні-будинок можна використовувати в якості автономного житла для вчених, учасників різних гуманітарних акцій або професійних фотографів, охочих побути з комфортом далеко від цивілізації.