Дивовижно! Чи чули ви історію української вишиванки дружини Черчилля

Дивовижно! Чи чули ви історію української вишиванки дружини Черчилля

Чи знаєте Ви, що Клементина Черчилль, дружина Вінстона Черчилля, мала українську вишиванку? Дивовижну історію цієї вишиванки читайте нижче , пише
svitua.org .

Клементина Черчилль прилетіла до Радянського Союзу через два місяці після завершення Ялтинської конференції на запрошення «Червоного хреста». Протягом Другої світової війни, особливо у найважчий її період, вона організувала у Великій Британії мережу відділів благочинного фонду, які збирали пожертви на потреби антигітлерівської коаліції, передусім – на порятунок і реабілітацію поранених солдатів, – цю історію вдалося встановити завдяки розслідуванню кореспондентів видання “Укрінформ”.

Як виявилося, дружина британського прем’єра навіть святкувала свій 60-й день народження на українській землі – 31 березня 1945 року літак королівських ВПС Великої Британії з Клементиною на борту приземлився на військовому аеродромі в Криму, а ювілей вона відзначала 1 квітня. Історики й досі сперечаються, чому в такий день Клементина не лишилася поряд із чоловіком та дітьми, адже нагальної необхідності летіти саме у той момент не було. Більшість дослідників сходяться на тому, що й гітлерівські спецслужби не розраховували, що дружина британського прем’єра напередодні ювілею полетить до союзників по коаліції.

Висока гостя відвідала «Артек», палац в Алупці, Херсонес, ботанічний сад. Однак найбільше часу Клементина Черчилль проводила у лікарнях та наукових центрах, оздоровчих профілакторіях, пологових будинках, дивилася як працюють школи та притулки для дітей-сиріт, чиїх батьків забрала війна.

Про перебування дружини британського прем’єра в Одесі збереглося історичне відео, озвучене гарною українською мовою. На ньому чітко видно, як місіс Черчилль вручають розкішну вишивану сукню – атрибут української національної культури та самобутності

Подарунок «на згадку про візит до міста-героя Одеси» та на честь 60-річного ювілею – у гарній, оздобленій пам’ятною табличкою скрині, де і має зберігатися вишиванка. Після урочистостей Клементина зустрічалася з англійськими та французькими офіцерами й солдатами, звільненими з німецького полону.

Дивно, що у ті часи дозволили подарувати настільки високій та іменитій гості такий незвичайний сувенір – суто український, аутентичний, без радянських зірок та серпів із молотами. Чи то «зверху» недогледіли, чи то одесити забули дозволу запитати, але українська вишита сукня ручної роботи поїхала таки до Лондона разом із Клементиною.
Там її слід загубився, адже в архівах, де перелічено всі офіційні сувеніри та подарунки родини Черчиллів, згадки про вишиванку знайти не вдалося. Можливо, подарунок настільки сподобався дружині британського прем’єра, що вона вирішила лишити її серед особистих речей.