“Дві бомби відразу позаштатно не сходять”: Полковник ЗСУ прокоментував “інцидент” у російському Бєлгороді

“Дві бомби відразу позаштатно не сходять”: Полковник ЗСУ прокоментував “інцидент” у російському Бєлгороді

Скинувши авіабомби на російський Бєлгород і звинувативши в цьому українців, росіяни намагалися залучити більше людей на війну проти України. Таку думку у випуску програми “Аргумент” висловив військовий льотчик, полковник запасу Роман Світан.

Експерт пояснив, що російська влада обманює, стверджуючи, що бомби на Білгород впали “позаштатно”. “Цей вихід боєприпасу над Білгородом, який вони показали як позаштатний, це було штатне скидання однозначно. Це одна бомба може позаштатно зійти, дві бомби позаштатно не сходять. Тобто це конкретно було штатне скидання боєприпасу, бойове застосування саме по Білгороду. Його просто хотіли показати як удар українських JDAM. Тобто туди донесли потім крильця з тих JDAM, якими ми знищуємо російські військові об’єкти на окупованій території і які вони там збирають після кожного удару, і розповіли, що це були українські бомби ФАБ-500 (а у нас, до речі, цих ФАБ, як і у росіян, тисячі штук)… Розповіли, що це ми вдарили по Білгороду”, – каже Світан.

Військові льотчик припускає, що метою провокації було мобілізувати населення областей, які межують з Україною, на війну. “Це мало б підняти хвилю, за їхніми розрахунками, вздовж кордону України. П’ять областей – Бєлгородська область, Курська, Брянська, Воронезька і Ростовська – де повинні були підняти на захист своєї Батьківщини. Тобто вони підняли б це ополчення, постаралися б якось простимулювати вихід і запис, припустимо, в ті ж або добровольчі бригади якісь, або там місцеві бригади, або вже прямий вступ в російську армію вже через військкомати. Тобто це таке підняття внутрішнього російського ніби як опору. Але от не склалося. … Їм довелося вже взяти на себе це: позаштатний вихід, ще щось придумати”,- додає експерт.