Драматична історія медальйона з пасмом волосся королеви Марії-Антуанетти

Драматична історія медальйона з пасмом волосся королеви Марії-Антуанетти

Королева Франції Марія-Антуанетта відчувала величезну любов до коштовностей в її колекції були вироби надзвичайної краси. Але один із них має воістину сумну історію. Мова йде про знаменитий медальйон, у якому міститься пасмо волосся великої королеви.

Цей кулон має форму серця і виготовлений він із гірського кришталю та золота. Усередині виробу знаходиться локон волосся королеви. Прикраса має маленький замок і ключик, який підвішений на ланцюжку з золота.

Глянувши на зворотну сторону медальйона, можна побачити записку. У ній йдеться про те, що королева Франції своє світле пасмо подарувала леді Абберкон, а та у свою чергу передарувала його сестрі, чия дочка передала його до “W.S.” в 1853 році. Хто і коли написав цю записку до цих пір невідомо.

Взагалі це не єдина прикраса подібного формату. Перед тим як потрапити на ешафот нещасна жінка подарувала декільком людям різні вироби зі своїми локонами.

Серед подарунків було і кільце, з запечатаним волоссям королеви. Його Марія-Антуанетта подарувала принцесі де Ламбаль з написом «побілені сумом». Така фраза була викликана невдалою спробою втечі в Варенн в 1791 році, волосся королеви стало білим за одну ніч після провалу втечі.

А що ж з медальйоном?

Всі ми знаємо, з підручників історії, що в 1789 році у Франції спалахнула революція і в результаті 22 вересня 1792 країна була проголошена республікою.

Конвент скасував монархію і в 1793 році 12 жовтня розпочався судовий процес над Марією-Антуанеттою. Королева, не дивлячись на своє становище, залишалася величною і гордою. Через чотири дні їй оголосили смертний вирок. Жінку звинувачували в тому числі, і за те, що вона купляла наддорогі ювелірні вироби, в той час, як звичайні люди голодували.

Почувши вирок королева повільно нагнулася до одного зі своїх захисників передавши йому пасмо свого посивілого волосся і дві обручки та попросила його віддати ці речі мадам де Жаржо, яка була її подругою. За деякими даними медальйон також був серед них.

Королева Франції йшла на плаху з високо піднятою головою і зберігала спокій. Навіть, наступивши на ногу катові, вона попросила вибачення.

Життєвий шлях великої Марії-Антуанетти закінчився у віці 37 років. Амулет з її волоссям ще називають серце Марії-Антуанетти і він зберігається в одному із британських музеїв.

Королева Франції, як мені здається, була народжена під нещасливою зіркою. Так, може для того часу марнотратство і було дуже серйозним злочином, але чи варто було приймати такі радикальні заходи?

Вона не була жорстокою і любила свій народ, який таки вирішив її обезголовити. Звісно можна було вирішити питання із покаранням по-іншому, проте, навіть вирок про смертну кару не зламав жінку, вона вела себе гідно до останнього подиху.