Дослідники виявили під Помпеями мережу стародавніх тунелів і ахнули

Дослідники виявили під Помпеями мережу стародавніх тунелів і ахнули

Вченим вдалось відшукати систему підземних комунікацій стародавньої Помпеї.

Незвичайна доля спіткала Помпеї і Геракліон в 79 році нашої ери, вони були знищені вулканом Везувій.

Міста накрило товстим шаром попелу, який з часом скам’янів. Але дослідників це не зупиняє, вони знають, що під містом Помпеї є стародавні комунікації, однак до цього часу вивчити їх більш детально у них не виходило.

Для того щоб як слід вивчити ці комунікації, археологи об’єдналися зі спелеологами, і тільки тоді вони змогли опуститися вниз. А там, ними було виявлено добре організовану систему тунелів і каналів.

Як уже згадувалося, що розкопки були затруднені через скам’янілий вулканічний попіл. Знайти і проникнути в підземні тунелі, було дуже не просто, але спелеологам це вдалося. Вони зробили не одну розвідку і відібрали багато зразків для дослідження, перш ніж визначилися з точним місцем розкопок і спуском в нього.

Яким було здивування вчених, вони просто ахнули коли зрозуміли що, в ті часи в Помпеях була система відводу стічних вод, яка використовується і по сьогодні. Вони виявили, що тунелі і канали були побудовані надійно і неймовірно організовані з інженерно-наукової точки зору, адже головною роллю у них була безпека. Вони повинні були відводити перш за все дощову воду з міста і скидати її в море, причому вихід в море з тунелів знаходиться далеко від берега.

Канали проходять під всім містом, починаючи від морського порту і до стін імператорської вілли. Під землею перебувало кілька резервуарів, в яких збиралася вода, а потім за допомогою глиняних труб її скидали в море.

Також, спелеологам вдалося встановити, що така система була побудована в кілька етапів. Вона з’явилася в період еллінізму, тобто в кінці III століття до н.е. Модернізація була проведена в I столітті до н.е., в пізній період існування Римської республіки. Ну а третя модернізація прийшла разом з правлінням імператора Августа Октавіана, і тривала до самої катастрофи.

Скільки ще залишається важливих артефактів під шаром скам’янілого попелу, невідомо. Але будемо сподіватися на те, що одного разу вчені розроблять якусь технологію, яка дозволить пробитися крізь попіл і дістати історичні артефакти назовню.