Для виживання планети більше 30% територій буде повернуто природі

Для виживання планети більше 30% територій буде повернуто природі

Втрата середовища існування в результаті вторгнення людини являє собою серйозну загрозу для біорізноманіття, тому ООН розробляє новий амбітний план з збереження видів.

Протягом мільйонів років в глибинах китайської річки Янцзи жив велетень — риба-весло (Psephurus gladius), довжина якої могла сягати семи метрів. У 2019 році вона була оголошена вимерлою, позбувшись звичного середовища проживання з приходом людини.

Подібна доля загрожує багатьом видам, що живуть в звивистих річок, вітряній тундрі і густих тропічних лісах Борнео. Рослинам і тваринам загрожує діяльність людини, яка порушує середовище їх проживання.

В ході одного з досліджень вчені визначили, що мільйон видів зникне протягом найближчих десятиліть. Світ природи робить планету придатною для життя завдяки таким процесам, як очищення повітря, фільтрація води, викиди вуглекислого газу і запилення сільськогосподарських культур.

Таким чином, щоб зупинити вимирання та загибель планети, уряди працюють над новим планом захисту навколишнього середовища, в основі якого лежить визначення того, які простори необхідні для процвітання природи.

В ході обговорення було зроблено висновок, що для цього потрібно 30% суші і моря. Забезпечити таку площу заповідників необхідно вже до 2030 року, що, за оцінками урядів, цілком здійснено. До 2050 року їх площа повинна збільшитися до 50%. Тоді екосистеми почнуть відроджуватися, а різноманіття видів на Землі ніщо не буде загрожувати.

Люди перелопатили більше 70% поверхні Землі, а з 14 наземних біомів, таких як тропічні ліси, тундра чи пустеля, у восьми залишилося менше 10% незайманих територій.

Таким чином, готується масовий відступ людини заради її ж виживання на цій поки ще зеленій планеті