Дівчина придбала похмурий бункер. Що вона зробила потім, всі просто ахнули

Дівчина придбала похмурий бункер. Що вона зробила потім, всі просто ахнули

Найпростіший спосіб побудувати незвичайне житло – використовувати приміщення, які вже є і застосовувалися для інших цілей. Дівчина з Великобританії – Ліза Страттон обладнала старий військовий бункер в затишну сучасну квартиру.

Історія бункера

Секретний військовий об’єкт був побудований в графстві Корнуолл в 1942 році. Він використовувався для моніторингу повітряного простору. Війна закінчилася, обладнання згорнули, а бункер просто закинули. В останні роки його пристосував під овочесховище місцевий фермер. І ось це приміщення примітила заповзятлива Ліза. Вона зв’язалася з владою і домовилася про продаж бункера за 143 тисячі фунтів стерлінгів.

Таким бункер був спочатку.

І вона придбала це похмуре приміщення. Всі комунікації – вода, електрика, каналізація, система кондиціоннування, прийшли в повну непрацездатність. Тому спочатку довелося їх відновлювати.

Що значить перебудувати бункер?

Уявіть собі приміщення, яке створено з урахуванням того, що його стіни витримають удар від вибуху ядерної бомби. Не дивно, що воно прекрасно збереглося до наших днів. Але як же переобладнати такий будинок? Адже навіть просвердлити в стіні отвір практично неможливо.

Але Ліза, мабуть, жінка вперта. Їй вдалося перетворити сумовитий бункер в сучасну, яскраву і затишну квартиру за 5 років і 100 тисяч фунтів стерлінгів.

Тепер в будинку три кімнати, де розташовується ванна, кухня, вітальня, робоча зона і 3 спальних місця.

Крім електричного освітлення, є старі слухові вікна, які пропускають сонячне світло. Їх дівчина розширила і зміцнила трубами, а також встановила зверху захисні прозорі ковпаки.

Раніше для кондиціонування бункера працював цілий вентиляційний блок. Там тепер розміщується спальня, а циркуляцію повітря забезпечує сучасна спліт-система. Звичайно, як і в будь-якому підземному приміщенні, тут було сиро, тому крім вентиляції, працюють осушувачі.

Подальша доля будинку-бункера

Ліза обожнює свій будинок, називає його Чарівною фортецею і раєм, каже, що могла б жити тут завжди. Але все ж вона вирішила продати незвичайну квартирку іншим господарям. Напевно, для сміливої ​​дівчини це був більше творчий проект, виклик, ніж власний будинок.

Ліза оцінила свій бункер в 275 тисяч фунтів стерлінгів. І за цю суму вона віддає не тільки будинок під землею, а зовні обладнаний під’їзд, невеликий садок з фонтаном, сарай для зберігання і гараж. Крім того, будинок відповідає нормам пожежної безпеки і санітарним вимогам.

Підсумок

Я думаю, що для постійного проживання такі будинки вибирають люди замкнуті, які прагнуть до самотності. Також подібне житло популярне у тих, хто чекає настання апокаліпсису, нашестя зомбі, інопланетян або нової війни.