Дебати на Олімпійському: Порошенко співав Зеленському і відповів на запитання журналістів

Дебати на Олімпійському: Порошенко співав Зеленському і відповів на запитання журналістів

Президент і кандидат у президенти Петро Порошенко приїхав до ТСК Олімпійський на дебати з Володимиром Зеленським. Останній на захід не з’явився у своєму вступному слові, в якому в черговий раз розповів про досягнення України за останні п’ять років, він сказав, що варто почекати опонента ще 40 хвилин.

“Я думаю, що сьогодні до Республіканського стадіону легко можна доїхати за 40 хвилин… Володимир Олександрович, я думаю, що ви нас зараз бачите, вже повернулися з Парижа… До 15.00 ми вас чекаємо”, – сказав він.

Після цього він перейшов до відповідей на запитання журналістів.

“Я окремо хочу заявити. Я не говорю, не говорив і не буду говорити про знак рівності між Путіним і Зеленським. Це не так. Я хочу лише нагадати слова Путіна, що для нього будь-якi президент України крім Порошенка — це його мрія. І тому Україні потрібен сильний президент”, — сказав Порошенко.

Він відповів на запитання про бордах, де вибори показано як протистояння з президентом РФ Володимиром Путіним.

“Я тільки хочу нагадати слова Путіна, що для нього будь-який президент, крім Порошенка – це його мрія”, – сказав чинний президент. Ці борди свідчать лише про одне – ми не дамо Путіну шансів на успіх. Все, не більше і не менше”, – додав він.

Порошенко зазначив, що говорити про можливу парламентської коаліції з партією “Слуга народу” рано.

“До майбутнього парламенту треба дожити. Я думаю, що парламентарі визначаться, коли хоч щось почують від пана Зеленського. Його сюди і запрошували, щоб він розповів, як він бачить європейську та євроатлантичну інтеграцію, як він бачить перші напрямки реформ, як він бачить він продовження реформ президента Порошенко, якщо, не дай Бог, він буде обраний”, – заявив він.

При цьому він стверджує, що є ймовірність зупинки європейської та євроатлантичної інтеграції, “щоб знову піти на референдум”.

“Я вважаю, що це свідоме зволікання повернення нашого народу в сім’ю європейських народів. Референдум все одно буде, президент не проти референдуму. Вступ в ЄС неможливе без референдуму. Але спочатку подається заявка на вступ, коли ми відповідаємо критеріям, а референдум проводиться не з питання, йти чи не йти. Питання – чи готовий український народ делегувати частину повноважень наднаціональному органу, як це зробили 27 або 28 (в залежності від результатів Брекзита)”, – зазначив Порошенко.

Лідер руху «Український вибір» Віктор Медведчук, за словами Порошенка, ніколи не представляв президента і не буде.

“Віктор Медведчук де-факто є представником Путіна, а не України. Він не представляє президента України і не буде його представляти. Єдина функція у пана Медведчука була – звільнення наших військовополонених і заручників. І навіть якщо він зробив тільки те, що ми звільнили 74 заручника в грудні 2017 року, я з ним зустрічався. Зараз, коли цей процес завершено, закінчені і зустрічі”, – зазначив він.

Що стосується ідеї зриву другого туру виборів, то це, сказав політик, нікому не вдасться.

“Не можна сьогодні ніякими кроками і ніякими технологіями зірвати кворум і заблокувати голосування. Це ні в кого не вийде. Законодавство передбачає, що, якщо в комісії (дільничної виборчої комісії – ред.) Немає кворуму, то Окружні комісія змінює кворум і ДВК продовжує роботу. Якщо хтось хоче запропонувати якийсь інший сценарій і робити теорію змови, то я вам кажу, у нас немає більш зацікавленої людини в проведенні чесних виборів, ніж президент Порошенка”, – додав він.


Модератором заходу був український журналіст Андрій Куліков. Зеленський так і не з’явився.

Нагадаємо, до цього президент України Петро Порошенко пританцьовував під пісню групи «OtVinta» на сцені під стадіоном НСК «Олімпійський».