Чотири вагомі причини, використовувати звичайну лампочку а не  світлодіодну

Чотири вагомі причини, використовувати звичайну лампочку а не світлодіодну

Незважаючи на появу сучасних супер економних світлодіодних приладів лампи розжарювання мають великий попит споживачів.

У них не містяться небезпечні хімічні компоненти, відсутнє ультрафіолетове випромінювання і мерехтіння. Крім цього вони мають і ряд інших переваг у порівнянні зі світлодіодними.

Натуральне світло

Для зору людини оптимальним, фізіологічно найзручнішим спектральним складом видимого світла є саме колірна температура лампи розжарювання. Це діапазон від 2000 до 2900 ° K (кельвінів). Спектр всіх приладів з ниткою розжарювання належить до так званої «червоної» зони. І лише невелика частина випромінювання лежить в «синій» області спектру.

Візуально лампа розжарювання випромінює тепле жовте світло, яке найбільш зручне для очей і близьке до природного. У вечірній час доби таке освітлення сприяє відпочинку, посилюючи вироблення речовини мелатоніну, яка бере участь в регуляції добових (циркадних) циклів організму.

Ціна

Світлодіодні прилади коштують значно дорожче ламп розжарювання:

Вважається, що висока вартість світлодіодів з лишком окуповується їх низьким енергоспоживанням і тривалим терміном служби. Але не все так однозначно. Кристал діода теж має здатність руйнуватися. Тому найдешевші світлодіодні прилади перегорають досить швидко.

Тим часом лампа розжарювання може служити дуже довго. Підраховано, що якісний прилад на 60 Вт при помірному використанні (наприклад, тільки у вечірній час доби) може прослужити близько 1000 годин.

До речі, в одному з пожежних відділень в Сполучених Штатах з 1901 року до цього дня прекрасно працює лампа розжарювання на 60 ват. Так звана «Столітня лампа», палаюча в черговому режимі постійно, вона включена до видання «Гіннес. Світові рекорди».

Зменшення напруги живлення в два рази (коли, наприклад, дуже яскраве освітлення не є принциповою необхідністю) збільшує довговічність лампи розжарювання в тисячу разів! Цього можна досягти найпростішим включенням в розрив ланцюга живлення потужного діода або використанням спеціальних диммерів – регуляторів напруги і струму.

Можливість регулювання яскравості

Діммер є пристроєм, що дає можливість легко змінювати ступінь освітленості. Прилад являє собою регулятор, плавно керуючий напружгою, що подається до вольфрамової нитки розжарювання лампи. При цьому відбувається суттєва економія електроенергії.

Димміруючий пристрій можна недорого купити в спеціалізованих магазинах або навіть виготовити власноручно. Благо їх конструкція для лампи розжарювання по суті не є дуже складною.

Електромагнітна безпека

Електромагнітний вплив лампи розжарювання настільки малий, що ним можна взагалі знехтувати. В даному контексті вона абсолютно безпечна.

Але чи можна так сказати про світлодіодні прилади, які містять електричну схему з живленням постійним струмом?. Перетворювач генерує імпульси високої частоти, що згладжують мерехтіння, і створює електромагнітні перешкоди, які можуть впливати на роботу інших побутових пристроїв. Вплив такого випромінювання на організм людини до кінця не вивчено.

Світлодіодні рішення при їх уважному вивченні не такі вже й ідеальні. Вони іноді програють традиційним світильникам із вольфрамової ниткою по ряду характеристик.

Ми не ставимо перед собою за мету агітувати когось відмовлятись віз світлодіодних лпам, проте, можливо варто задуматись над всіма аспектами щодо використання тих чи інших видів ламк у кожному окремому випадку.