Чому у папи Франциска такий дивний хрест

Чому у папи Франциска такий дивний хрест

Ви помічали який хрест носить нинішній Папа Римський Франциск? Чому він носить саме такий хрест? Що на ньому зображено?

Папи римські стали носити нагрудні хрести з 9 століття. Їх прикрашали діамантами, створювали з дорогоцінних металів. До Франциска тата носили золоті витончені хрести.

Наприклад, ось хрести папи Іоанна Павла II і Бенедикта XVI.

Хрест папи Франциска не має ніяких коштовностей, немає на ньому каменів, позолоти, хоча зроблений він зі срібла. Цей хрест Франциск носив ще до своєї папської посади, за часів, коли він був архієпископом у Аргентині.

Він пам’ятає важкі часи, коли його народ піддавався репресіям з боку влади. Тому він виступає на боці бідних і нужденних, а хрест нагадує йому про це.

Франциск отримав цей хрест від італійського ремісника Джузеппе Альбріцці, який створив його за проектом свого вчителя Антоніо Вельделе.

Дизайн хреста

На хресті зображений пастир, на його плечах вівця, а зверху голуб, який символізує Святого Духа. Сам же пастир – це Христос.

Зображення відсилає до казки про доброго пастиря з Євангелія від Луки (15: 4-7):

Лк.15: 4 . хто з вас, маючи сто овець і загубивши одну з них, не покине дев’яти в пустелі і не піде шукати загинулої, поки не знайде її?

Лк.15: 5 . А знайшовши, кладе на рамена свої та радіє

Лк.15: 6 . і, прийшовши додому, скликає він друзів і сусідів і скаже до них: Радійте зо мною, бо знайшов мою загублену.

Лк.15: 7 . Кажу вам, що так само на небі радітимуть більш за одного грішника, що кається, ніж за дев’яносто дев’ять праведників, що не потребують покаяння.