Чому легендарний “Кіровець” зробили для оборонки, але він став цивільним

Чому легендарний “Кіровець” зробили для оборонки, але він став цивільним

Історія про те, що в СРСР любили робити техніку подвійного призначення стара, як сам СРСР. Наприклад, ГАЗ-66, народний улюбленець-всюдихід. Мав армійські призначення і взагалі мав десантуватися з авіаційної техніки, але також був доступний для цивільних завдань. Однак, мало хто знає, що славнозвісний в СНД трактор “Кіровець” спочатку повинен був стати військовим-тягачем.

К-700 – трактор початку 60-х років, виробництво якого організували на Кіровському заводі в місті Ленінград. Сам по собі трактор спочатку повинен був стати артилерійським тягачем у воєнний час і за фактом був бойовою одиницею в холодній війні.

Взагалі СРСР часто грішив тим, що створював ті чи інші вантажні автомобілі, трактори, танки, виключно заради погоні в холодній війні і гонки озброєнь, ніж в якихось розумних цілях.

Не дивно, що якщо зараз подивитися кількість майже нової Радянської вантажної техніки на консервації, то нею можна забезпечити якусь невелику країну – але ж це всього-лише машини, які створили і ніколи не намагались використовувати.

12-тонний трактор став дефакто народним трудівником і в ході якихось широких армійських завдань особливо помітний не був, по-крайній мірі бойові системи і ракети він явно не возив, для цих цілей були інші роботяги, проте якісь мікро-завдання таки виконував. Наприклад був польовою магістральною трубопровідною машиною, але труби, це явно не ракети. А трубовоз і трубо-прокладальник явно не ракетовоз.

З моменту появи цього трактора в сімействі Кіровців було кілька модифікацій, були такж і експериментальні трактори з 3 і 4 осями, а так само спроба створити Кіровець на двосхилих осях. Однак ці експонати залишилися лише експериментами.

Чому ж в результаті Кіровець став цивільним трактором?

Швидше за все справа в тому, що якихось військових конфліктів, у яких він міг би стати в нагоді – не було, тим більше на місце військового тягача претендували багато інших гігантів, наприклад МАЗи і там Кіровці змагатися було б складно. Так що дрібні армійські завдання він виконуватиме міг, а ось в армію лізти – вибачте.