Чому була заборонена ікона Бога-Отця

Чому була заборонена ікона Бога-Отця

У православ’ї прийнято шанування ікон, хоч це і йде в розріз з Біблією. Але є і такі ікони які намагаються приховати і заховати, наприклад як святого Христофора, який зображується із собачою головою але шанується як християнський святий, який врятував самого Христа. Також наприклад, заборонені будь-які ікони Бога-Отця.

Чому на іконах не можна зображувати Бога-Отця

У 1551 на Вселенському Стоглавому Соборі ухвалили, що зображати Бога-Отця на іконах не можна, а всі ікони із його зображенням вважати неканонічними. Не можна зображувати те, що ми не можемо бачити і крім того, в Біблії сказано:

Не роби собі різьби і всякої подоби з того, що на небі вгорі, і що на землі. Не вклоняйся їм і не служи їм… (Вихід 20: 4-5)

Але не дивлячись на це, до сих пір, зустрічаються ікони із зображенням Вищого Бога. Ось наприклад ікона “Батьківщина” Давність цієї ікони сягає корінням в 10 століття. Ікона багато разів переписувалася

На іконі дотримується принцип трійці. Бог-Отець, Еммануїл (немовля Ісус) і святий дух у вигляді голуба. Зверніть увагу, що тільки Бог Отець має трикутний німб, ні ангелів ні святих, ні навіть Ісуса Христа так не зображують. Християни стверджують, що трикутник – символ трійці. Але Трійця і так зображена на іконі і символу не потребує. Насправді трикутник означає вершину піраміди. Абсолютну владу. Що вище Бога нікого немає.

На цій іконі замість Ісуса Христа зображено земний глобус, що досить символічно.

Відзначимо, що трикутник часто зображується із променів світла які виходять із центру. Це знак ілюмінатів. Наприклад, такий самий трикутник зображений на доларі. Але природно, повний сенс знака ми осягнути не можемо, так як закриті ордени добре зберігають свої таємниці. Залишається лише здогадуватися.

На іконі написано Господь Саваоф. Саваоф – одне з імен Бога, що означає Господь Саваот. Це відображає войовничу іпостась Бога, міць і справедливість.

Яка ситуація на сьогоднішній день

Ні добрі католики ні православні християни за канонами не повинні поклонятися образові Бога – Отця на іконі і не повинні визнавати подібні ікони. Хоча іноді обумовлюється поблажливість через незнання. Поклоніння подібним іконам зберігається в закритих середовищах, і мабуть, має відношення до управління і світом, але насправі тут об’єктивних аргументів поки вкрай недостатньо. Більше того нікого не здивує той факт коли виявиться, що масонські ложі несуть виключно позитивну участь в долі нашого світу.

Зараз з’явилися люті послідовники і ревнителі Євангелія, які закликають знищувати подібні ікони, а з храмів, де є подібні прикраси стін – збивати фрески.

У герметизмі і апокріфічной літературі є описи Бога у вигляді старця – що відповідає зображенню на іконі.

«Я бачив, аж ось поставили престоли, і всівся Старий днями Одежа Його біла, як сніг, а волосся голови Його – як чиста вовна, а престол Його – як полум’я вогню, колеса Його – палаючий вогонь »

Разом із тим уявлення Абсолютного Бога – Першого Начала, Альфи і Омеги у вигляді людини може сильно звужува площину мислення.

Св. Василій Великий вчив.

«Бог не має обрисів. Він простий. І не варто фантазувати на рахунок Його будови. Не замикайте Бога в свої тілесні подання, не обмежуйте Його мірою розуму свого»