Чіпи під шкірою людини – що воно таке?

Чіпи під шкірою людини – що воно таке?

Епоха кіберпанку ближче, ніж може здатися на перший погляд. Вже сьогодні люди імплантують в себе спеціальні імплатни – чіпи для безконтактної оплати, проїзду на метро, ​​отримання доступу до комп’ютера без паролів і визначення кольорів. Розповімо про це докладніше.

Вбудовані в тіло чіпи – що це?

Чіпи, які вбудовують в тіло – це невеликі RFID-мітки. Вони можуть замінити людині ключі від домофона або медичну карту. Імплантат виконаний зі спеціального скла, який не приносить шкоди здоров’ю людини. Усередині чіпа знаходиться мікросхема з великою кількістю тонких мідних дротів, які виконують роль антени. Наприклад, це дозволяє виконати безконтактну оплату через NFC або відкрити двері під’їзду через домофон.

Зазвичай чіп встановлюють на руку, в область між великим і вказівним пальцями. Імплантація виконується під місцевим наркозом, сам чіп вводиться за допомогою спеціальної товстої голки, якою протикається шкіра людини. Стандартні розміри мітки – 2 x 12 мм. Є моделі більше, є – менше: 4 x 34 мм, 4 x 22 мм, 2 x 12 мм, 3 x 15 мм, 1,4 x 8 мм.

У перший час після установки чіпа, пацієнти проходять адаптаційний період. Імплантати можуть змінювати своє положення під шкірою – трохи рухатися в залежність від поточної діяльності і типу шкіри.

Сфери застосування вбудованих в тіло чіпів

На сьогоднішній день, вбудовані в тіло чіпи використовуються в різних сферах, але найчастіше – для безконтактної оплати в магазині. Людина підносить руку (тією областю, де встановлений імплантат) до терміналу, і з його карти списують кошти. Такий метод оплати називається NFC – він також підтримується на смартфонах.

Також за допомогою чіпів можна оплачувати проїзд в громадському транспорті.

Ще одна сфера застосування чіпів – швидка розблокування гаджетів. Наприклад, люди, які вшивають собі імплантати в руку, можуть швидко отримати доступ до свого смартфону або комп’ютера. Для цього їм не потрібно вводити пароль – досить просто піднести руку до спеціального сенсора.

У голландському місті Гронінген живе 32-річний IT-фахівець Патрік Паума. Він вшиа собі в руку електронний імплантат, що дозволяє відкрити двері офісу, квартири та воріт на автомобільній стоянці біля роботи. Також чіп виступає візитною карткою Паума – в імплантаті зберігається особиста інформація про його власника: ім’я та контактні дані.

За деякою інформацією (статистику збирають роздрібні продавці чіпів), зараз у світі налічується від 30 до 50 тисяч осіб, які користуються вбудованими в тіло чіпами.

Існує ряд незвичайних імплантатів. Наприклад, танцівниця і хореограф Мун Рібас вшила собі в руку чіп, який уловлює сейсмічну активність по всьому світу. Коли десь відбувається землетрус, чіп передає їй вібрацію.

Ще один приклад – Тіму Кеннон – використовує імплантат з бездротовою зарядкою, який зчитує температуру тіла і артеріальний тиск. За допомогою чіпа спеціальна програма може підготувати будинок до повернення господаря, наприклад, увімкнути освітлення або наповнити ванну.

Також є чіпи які «імплантують» не тільки в руку. У Нейла Харбіссона ахроматопсія – повна колірна сліпота. Він бачить світ чорно-білим. У його череп вшили спеціальний пристрій, який зчитує різні кольори і перетворює їх в набір звуків. Цей апарат називається «Eyeberg» і працює від батарейки. При підборі одягу Нейл вибирає поєднання по звуку. Також за допомогою чіпа він створює звукові MP3-портрети людей.