Час стукачів: Влада РФ опублікувала особисті дані 600 росіян, які виїхали з Росії від початку війни

Час стукачів: Влада РФ опублікувала особисті дані 600 росіян, які виїхали з Росії від початку війни

Після виходу Росії із Ради Європи в середині ерефії почали відбуватись характерні траснформації націлені на остаточну легалізацію та укріплення тоталітаризму і абсолютної диктатури Путіна. Символічною є також законодавча ініціатива комуністичної парті щодо відновлення смертної кари.

Посилання на цей сайт стали з’являтися в соцмережах і на пропагандистських ресурсах незадовго до вчорашнього виступу Володимира Путіна, який назвав їх «націонал-зрадниками» та «п’ятою колоною» тих, хто орієнтується на «західний спосіб життя». На думку російського президента, «природне та необхідне самоочищення суспільства» лише зміцнить країну.

У «список трусів і втікачів» потрапили в основному журналісти та співробітники ЗМІ, які поїхали або збираються виїхати з Росії (переважна більшість із них іноагентами не визнані). Їхні імена, прізвища, посилання на резюме та контакти опинилися у «борців зі зрадниками» з бази, яку збирав медіаконсультант Олександр Амзін. На початку березня він повідомив у своєму телеграм-каналі про новий проект, у якому співробітникам медіа пропонувалося шукати роботодавців за кордоном. Дані лежали у відкритому доступі до сервісу GoogleDocs.

Сайт «Комітету із захисту національних інтересів» з’явився ще 2020 року. Ця організація займається «боротьбою» з іноагентами та збором компромату на правозахисників та журналістів. На кожного із «зрадників» чи «ворогів» зібрано досьє з фотографіями, біографічними довідками, скріншотами із соціальних мереж та посиланнями на публікації у ЗМІ.

Про себе автори проекту не розповсюджуються. На сторінці (https://inagenty.ru/about) «Про нас» немає імен та прізвищ авторів, але є фотографія голови федеральної ради МГЕР Антона Демидова, який раніше обіймав посади в прокремлівських організаціях «Бойове братство» та «Антимайдан».

У вересні минулого року Демидов у розмові з газетою «Комерсант» повідомляв (https://www.kommersant.ru/doc/4985152), що «втратив інтерес» до цього порталу, але не заперечував, що брав участь у його створенні.

Травлять не лише тих, хто емігрував. Декілька активістів у Москві повідомили, що минулої ночі невідомі розписали двері їхньої квартири загрозливими написами та буквою Z, що стала символом операції в Україні.