Буде грандіозний шухер! Стало відомо, що РФ і Білорусь переходять межу дефолту

Буде грандіозний шухер! Стало відомо, що РФ і Білорусь переходять межу дефолту

Схоже, що систуація із економікою в середині РФ і Білорусі виходить із під контролю ще більш стрімко, ніж передбачалось раніше.

Мастштабні санкції союзників щодо Росії і Білорусі просто вибили всі стовпи які утримували економіку цих країн. Станом на сьогодні вони вже близькі до дефолту. Про це заявив головний економіст Світового банку Кармен Рейнхарт.

За словами аналітика, поки що більшість світових кредитних агентств вважають, що при наявності плітичної волі цю проблему все ще можливо врегулювати, але ймовірність переходу точки неповернення стрімко зростає.

Так стало відомо, що Агенція Fitch у вівторок знизила суверенний рейтинг Росії на шість позицій, чітко заявивши, що дефолт неминучий, оскільки санкції і торгівельні обмеження зробити неможливим для РФ обслуговувати борг.

Погіршує ситуацію ще й те, що Близько половини суверенних облігацій Росії у твердій валюті належать іноземним інвесторам, і вже 16 березня їм належить виплатити 107 мільйонів доларів у вигляді купонних виплат за двома видами облігацій.

Але й це ще не все, оскільки крім того, російські корпорації вже й без того мають непогашені міжнародні облігації майже на 100 мільярдів доларів.

Загалом іноземним банкам Росія та її резиденти заборгували більш як 121 мільярд доларів. Це робить ситуацію просто катастрофічною і наслідки переходу рубікону відчує кожен росіянин.

“Я хвилююся про те, чого не бачу. Фінансові установи добре капіталізовані, але їхні балансові звіти часто непрозорі… Існує проблема дефолтів російського приватного сектору”, – вважає Рейнхарт.

Як повідомлялося, аналітики американського банківського холдингу Morgan Stanley спрогнозували Росії дефолт на середину квітня.

Хмари згущуються вже навіть на по днях, а по годинах. Шанси РФ сплатити свій зовнішній борг зменшуються з падінням цін на облігації, рецесією, що насувається на країну, і накопиченням різноманітних обмежень на платежі після вторгнення в Україну.