А ви знали, що звичайну батарейку можна заряджати? Відкриваємо завісу цього секрету

А ви знали, що звичайну батарейку можна заряджати? Відкриваємо завісу цього секрету

Економія – корисна навичка в наш непростий час. Особливо коли мова заходить ще й за екологічну складову, оскільки, нажаль, в Україні відсутня належна утилізація відпрацьованих батарейок.

Лужні батарейки, особливо такі хороші, як наприклад Duracell або Energizer коштують недешево і зарядити їх знову кілька разів було б чудово.

Продавці та виробники запевняють нас, що це робити не можна, але скажемо вам по секрету реальність трохи відрізняється. Більше того, а даваймо привідкриємо завісу цього секрету і розберемося як це зробити на практиці!

Акумулятор і звичайна батарейка – в чому відмінності?

Батарейка діє за простим принципом, це – дві ємності з різними речовинами і місток між ними, по якому йде струм всередині елемента.

Або по іншому Батарейка (Хімічне Джерело Струму) це ємність з хімічними речовинами, які, якщо з’єднати два полюси ємності між собою, починають реагувати один з одним, породжуючи електричний струм всередині і, звичайно, зовні – в провідниках, живлячи таким чином споживачі.

Акумулятор відрізняється від батарейки тільки тим, що хімікати всередині них дозволяють повернути реакцію зворотнім шляхом тобто перетворити підсумкові речовини в початкові, якщо “розвернути” напрямок струму – докласти до полюсів елемента зовнішнє джерело напруги. Типовий акумулятор дозволяє заряджати його від 100 до 500 разів.

Звичайна батарейка відрізняється від акумулятора тільки тим, що у неї більш дешеві реактиви. Її теж можна зарядити, але з певними якіснимиобмеженнями :

  • кількість перезарядок не більш 10-15 ;
  • заряджати можна тільки НЕ розряджену в нуль батарейку (напруга не нижче 1 вольта);
  • ємність зарядженої батарейки буде менше, ніж у нової приблизно на третину ;
  • звичайна зарядка для акумуляторів для батарейок не підходить – зарядну схему доведеться зібрати самому або знайти готову в інтернеті.

Як зарядити батарейку?

Щоб розгойдати реактиви елемента живлення і повернути їх до попереднього стану, на них потрібно подати спеціальну напругу – пульсуючу . Це забезпечує проста схема нижче.

Обмотувальний трансформатор (не електронний!) З відповідною вихідним напругою 2,3 – 2,4 Вольта на виході потрібно підключити до батарейки через діод, з паралельно підключеним конденсатором. Лампочка потрібна, щоб обмежити викид струму при включенні і візуально показувати , що зарядка йде.

Час зарядки – близько 3-5 годин , через цей час потрібно підключити тестер і поміряти напругу на батарейці – 1,7-2 Вольта говорять про те, що зарядка закінчена. Не залишайте батарейку на ніч або без нагляду – вона може перегрітися або навіть вибухнути – будьте обережні!

Спробуйте зарядити ваші батарейки – і зрозумієте, чи варто цим займатися, чи простіше купити нові. Це цікаво і може заощадити вам чимало грошей і зберегти довкілля!