А ви знали, що організм під час сну паралізований? 7 бадьорих фактів про сни

А ви знали, що організм під час сну паралізований? 7 бадьорих фактів про сни

Після прочитання цієї статті ви дізнаєтесь, що робити, якщо вам знову сниться, ніби забули надіти штани на іспит з математики.

Автор Марія Піменова

01. Всі особи, які ти бачиш уві сні, реальні

Хороша новина: коли тобі сниться прекрасна незнайомка, з якою ніколи не зустрічався наяву, найімовірніше, твоя підсвідомість відтворює образ, який ти колись десь бачив.

Погана ж в тому, що ти міг бачити її вчора на сусідній біговій доріжці в спортзалі, місяць тому в пробці або п’ятнадцять років тому, коли відпочивав з друзями.

До того ж у мозку є звичка в хаотичному порядку складати характери, події і особи. Так що, якщо тобі наснилося, як бухгалтер Таїсія Федорівна оголеною скаче верхи на стільці, це зовсім не означає, що ти підсвідомо палаєш до неї пристрастю (хоча Зигмунд Фрейд зараз би напевно посперечався з нами).

02. Твої сни пов’язані з телебаченням

Дослідження, проведене Євою Мурзін в Університеті Данді (Великобританія), довело, що існує пряма залежність між тим, яке телебачення ти дивився в дитинстві і які сни бачиш. Сьогоднішні 55-річні, які виросли в епоху чорно-білих телевізорів, бачать монохромні сни в чотири рази частіше, ніж 25-річні.

03. Ти можеш контролювати свої сни

Напевно у тебе бували випадки, коли ти ясно усвідомлював, що бачиш сон.

Наступного разу, потрапивши в подібну ситуацію, не прогав можливість спробувати контролювати навколишню дійсність. В цій фазі сну можна відчути всі переваги віртуальної реальності, можна покупатись золоті, пригостити себе улюбленою стравою, чи влаштувати романтичну зустріч із своїм кумиром.

Ази техніки контрольованих сновидінь можна вивчити самостійно.

04. Люди частіше бачать погані сни, ніж хороші

Келвін С. Холл зібрав і проаналізував близько 50 000 снів різних людей в Університеті Кейс Вестерн Резерв у шт. Огайо. Його дослідження показали, що люди частіше бачать сни, які мають негативну емоційну характеристику, ніж позитивну. Найпопулярніші почуття в снах – занепокоєння, страх невдачі, почуття втрати.

05. Твій мозок не відпочиває

Незважаючи на те, якою умиротвореною людина виглядає уві сні, її мозок продовжує активну діяльність. Якщо бути точними, то мозок працює навіть активніше, коли ти спиш, ніж коли не спиш.

06. У сні ти паралізований

У більшості випадків люди втрачають рухливість, коли сплять. Саме тому ми не повторюємо наяву все ті дії, що генеруємо уві сні (і це рятує від багатьох досить делікатних ситуацій). Сомнологи виділяють дві фази сну: глибокий сон і сон з швидким рухом очей (REM).

Саме в фазі швидкого сну ти бачиш сновидіння. Щоб виключити мимовільні фізичні рухи тіла, підсвідомість буквально паралізує його на час REM-фази сну, проте з невідомих причин іноді щось не спрацьовує, і ти уві сні розмахуєш руками і жалібно тягнеш: «Ну будь ласка, Таїсія Федорівна, не наближайтеся до мене … »

07. Ти пам’ятаєш лише малу частину своїх снів

Щоночі ми бачимо від чотирьох до семи снів, але запам’ятовуємо, як правило, тільки один. Приблизно через 5 хвилин після пробудження ти пам’ятаєш близько половини свого останнього сну. А вже через 10 хвилин втрачається близько 90%. А якщо ти вважаєш, що не бачиш сни, то це означає, що ти просто їх не пам’ятаєш. Не бачать сни лише люди з деякими особистісними розладами психіки (а ми сподіваємося, що ти до них не відносишся).