А ви знали, що могила Чингісхана до цих пір не знайдена? Моторошні легенди чому так сталось

А ви знали, що могила Чингісхана до цих пір не знайдена? Моторошні легенди чому так сталось

До сих пір невідомо, де похований «великий монгол» Чингісхан (Темучин). І начебто написано про нього чимало, фільми зняті, а археологи і в наші дні не знають, де точно шукати могилу завойовника.

У КНР є Мавзолей Чингісхана, але тіла правителя там немає. За однією з легенд, після смерті в 1227 році (чи від хвороби, чи то від наслідків травми після падіння з коня) імператора відвезли назад до Монголії. Вважається, що поховали його поруч з річкою Онон, тобто недалеко від місця його народження. У деяких джерелах розповідається, що всі хто траплявся на шляху похоронної процесії, був убиті на місці. Після самого поховання були вбиті всі, хто брав участь в процесії. А потім були вбиті воїни. Свідків просто не залишилося.

Є перекази і про те, що через місце поховання було прогнано стадо коней, зрівнявши все копитами. А ще там посадили дерева. Тобто і місце визначити вже було не можливо. Також існують перекази, що на місце поховання Чингисхана було перенаправлено русло річки.

Є ще версії, що в Монголію привезли порожню труну. За іншою версією в труні лежали тільки сорочка, чоботи і намет великого монгольського імператора. А ще в народі говорили, що вже через 30 років після поховання могилу Чингісхана знайшли і розкрили. Нібито на неї вказала верблюдиця, верблюда якої поховали разом з Чингісханом.

До сих пір вчені і любителі археології та історії намагаються знайти точне місце поховання Чингисхана (Темучина). Зараз цим впритул зайнявся археолог-любитель Морі Кравіц. 40 років пошуків дали, як він вважає, свої плоди. У 2006 році Кравіц відправився в місце злиття річок Керлі і Бручі, яке, як він знайшов в стародавніх літописах, було улюбленим місцем імператора і місцем, де він здобув першу свою перемогу.