30-го сeрпня мoя пoдруга сіла у блaблакар із Oдеси до Чeркас. Дорoгою вoдій пригoстив кaвою, пiсля якoї дiвчина пoчала вiдчувати слaбкість та зaсинати.

30-го сeрпня мoя пoдруга сіла у блaблакар із Oдеси до Чeркас. Дорoгою вoдій пригoстив кaвою, пiсля якoї дiвчина пoчала вiдчувати слaбкість та зaсинати.

51-річний водій BlaBlaCar згвaлтував свою пасажирку. Про це у фейсбуці розповіла подруга постраждалої дівчини Anastasia Lipinska:

“30-го серпня моя подруга сіла у блаблакар із Одеси до Черкас. Водієм машини був 51-річний Андрієнко Олександр Степанович. Дорогою чоловік пригостив кавою, після якої дівчина почала відчувати слабкість та засинати. Згодом він почав погрожувати їй, що згвалтує та хизувався своїми контактами у районній поліції, мовляв дівчина нічого йому не зробить. Ледь притомна після кави, подруга почала писати своєму хлопцеві, що вона у небезпеці та кожні декілька кілометрів надсилати свою геолокацію. Не дочекавшись, поки дівчина втратить свідомість, водій блаблакару відвіз її у ліс та зґвaлтував.

Після повернення у Черкаси подруга звернулася у поліцію і написала заяву про зґвaлтування. Вона надала правоохоронцям всю інформацію про ґвaлтівника та докази злочину: подруга назвала повне ім’я злочинця; надала його фотографію та номер телефону; повідомила марку та номер машини, якою вони їхали. Проте у поліції відмовилися шукати Олександра Андрієнка та намагалися “з’їхати” з її справи. За ці дні бездіяльності поліції усі докази сeксуального насилля, які можна було б зняти з ґвaлтівника, ймовірно знищені.

У день звернення потерпілої поліціянти попросили надати одяг, у якому вона була у момент зґвaлтування. Коли дівчина привезла речі, поліціянти відмовилися їх приймати. Потерпіла декілька днів намагалася віддати одяг до поліції як речовий доказ. Після того, як його врешті взяли, документів про підтвердження прийняття речових доказів не було видано.

Дівчина щодня приходила та продовжує приходити у відділення, проте поліціянти не надають дівчині доступ до її справи та результатів судмедекспертизи; не кажуть, на якому етапі її справа; не приймають докази; не проводять допитів. Дівчині доводиться кожного дня ходити відділенням за слідчим, Басом Віталієм, котрий “веде” її справу, та благати про те, щоб він за неї взявся. Бас ігнорував дівчину та ніяк не реагував на її прохання. “Чого ти приперлася у відділення?” – питав у потерпілої слідчий.

Наразі слідчий поза межами міста і не виходить на звязок!

BlaBlaCar готовий надати усю необхідну інформацію поліції про реєстрацію поїздки, але жодного запиту від поліціянтів не надходило.

Андрієнко Олександр Степанович продовжує знаходитися на волі. Попри те, що дівчина надала усі докази та підтвердження скоєного злочину, поліція нічого не робить для того, щоб затримати ґвaлтівника. За анонімною інформацією, Олександр зараз знаходиться у Золотоноші. Існує висока ймовірність того, що найближчим часом він повернеться додому у Приморськ (Крим) і залишиться непокараним.

Ми не збираємося замовчувати цю справу. Ми не закриємо очі на бездіяльність поліції. Ми просимо максимального розголосу цієї історії та просимо поширювати її.

Ми вимагаємо Національна поліція України Черкаський відділ поліції та її поліціянтів – Лютий Валерій Васильович, Кривовяз Володимир Григорович, Головенець Богдан Сергійович, Бас Віталій, відреагувати на цю ситуацію.
Ми вимагаємо знайти злочинця та покарати його.

Ми просимо долучитися до розголосу справи українські ЗМІ.

Якщо у вас є контакти психотерапевтів або установ, які займаються реабілітацією жінок після зґвaлтування – будь ласка, поділіться. Також необхідна допомога адвоката.”

У коментарях до посту написали представники BlaBlaCar:

“Ми були шоковані, дізнавшись про що ситуацію, що трапилась. Це абсолютно неприпустимо, і такі люди безумовно повинні нести відповідальність за свої вчинки.

Ми відразу ж зв’язалися зі слідчим Черкаського відділення поліції (Головенець Богдан Сергійович), відповідальним за ведення справи, щоб передати йому дані про водія, який зареєстрував профіль на платформі BlaBlaCar. Ми зібрали всі дані, щоб оперативно їх відправити в поліцію, як тільки отримаємо відповідний запит. Минуло кілька днів, і станом на 5 вересня поліція ще не відреагувала”.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації. Будь-який передрук матеріалів з сайту може здійснюватись лише при наявності “активного гіперпосилання” на startko.co.ua, а також на сам матеріал!

Українці переможуть !

Вподобайте нас у Facebook щоб не пропустити цікаву новину!