10 фактів із життя Дмитра Разумкова, головного політтехнолога Зеленського

10 фактів із життя Дмитра Разумкова, головного політтехнолога Зеленського

35-річний керуючий партнер та директор “Ukrainian Politconsulting Group” є одним із головних комунікаторів між Володимиром Зеленським та зовнішнім світом

Дмитро Разумков – старший син нині покійного першого помічника президента Леоніда Кучми Олександра Разумкова. За його плечима – досвід роботи у комерційному, державному секторах та співпраця із Партією регіонів. Останні кілька місяців він – політичний консультант Володимира Зеленського

Повідомляє espreso.tv

1. Народився 8 жовтня 1983 року у Бердичеві Житомирської області. Батько Дмитра – Олександр Разумков, довгий час працював у ідеологічному відділу ЦК ЛКСМУ. Мати – Наталія Кудря, акторка, народна артистка України.


Мати Дмитра Разумкова – Наталія Кудря разом із актором Олексієм Вертинським


Батько – Олександр Разумков

На президентських виборах 1994 року Разумков-старший увійшов у команду кандидата в президенти Леоніда Кучми. Після перемоги останнього на виборах – перший помічник президента України. Утім, внаслідок конфлікту із Дмитро Табачником у 1995 році був відправлений у відставку, після обіймав посаду заступника секретаря РНБО. Помер у жовтні 1999 року від важкої хвороби.

2. Дмитро Разумков має рідного по батьку брата – Гліба, який народився у цивільному шлюбі головного редактора “Дзеркало тижня” Юлії Мостової та Олександра Разумкова. Гліба всиновив Анатолій Гриценко, який побрався із Мостовою у 2003 році.


Брат Дмитра – Гліб Разумков, народжений у цивільному шлюбі Олександра Разумкова і Юлії Мостової 

3. Закінчив столичний ліцей № 38. Має дві вищі освіти. Закінчив Київський інститут міжнародних відносин за спеціальністю “Міжнародні економічні відносини” та Національний університет державної податкової служби за спеціальністю “Правознавство”.

4.  У сфері політконсалтинга та виборчих процесів працює з 2006 року. Спеціалізується на питаннях інформаційно-аналітичної роботи у сфері внутрішньої та зовнішньої політики держави, а також адаптації та впровадженню політтехнологій для реалізації стратегій з формування громадської думки та іміджу. Є керуючим партнером “Ukrainian Politconsulting Group”. Бізнес-партнери – Василь Мокан та Неллі Яковлєва.

5. У 2006-2010 роках був членом Партії регіонів. Вийшов із партії тоді, коли Віктор Янукович переміг на президентських виборах 2010 року. Дмитро каже, що ніколи не був політтехнологом Партії регіонів. “Мені тоді було 22 роки. Мій прихід в Партію регіонів був усвідомлений після 2004 року. Я не підтримував Віктора Ющенка. І так я потрапив у Партію регіонів. Я ніколи не був у молодих Регіонах. Це – фейк. Прийшов туди, тому що я не сприймав ситуацію у державі у 2004, 2005 і 2006 роках”, – каже Дмитро Разумков (ZIK, 2 квітня 2019 р.)..

6. У 2010-2014 роках працював із Сергієм Тігіпком. Свого часу саме Олександр Разумков, батько Дмитра, запропонував банкіра Тігіпка на посаду віце-прем’єр-міністра з економічних питань в уряді Павла Лазаренка. Тігіпко і Разумков були знайомі ще з часів роботи у комсомолі. 

7. Публічно принципово говорить російською мовою. “Поки є у нас російська агресія, поки у нас є бажання російської держави захищати російськомовне населення, то під час ефірів я використовую виключно російську мову. Тому що я вважаю, що не треба приїздити на танках, приходити з кулеметами, автоматами та “зеленими чоловіками” та захищати мене як російськомовне населення”, – пояснює Дмитро Разумков свою позицію (ZIK, 2 квітня 2019 р.). При цьому він наголошує, що питання мови політики піднімають перед виборами і пропонує винести ці питання за дужки, доки не завершиться війна.

8. Рік тому, 10 квітня 2018 року, в інтерв’ю Gazeta.ua Разумков заявив, що не вірить, що в Україні з’явиться Еммануель Макрон. “За рік до виборів не мав ні відчутної підтримки, ні загальнонаціональної партії. Ми не Франція. Те, що можна зробити там завдяки харизмі, невеликій фінансовій підтримці й свободі слова, у нас не пройде. Можеш бути розумний і порядний, але про тебе ніхто не дізнається. Бо засоби масової інформації заангажовані. Крім того, новий Макрон мав би вже з’явитися”, – заявив Дмитро Разумков.

9. Дмитро Разумков каже, що він працює на волонтерських засадах у команді Зеленського. За його словами, у нього немає домовленостей ані щодо посад, ані щодо місця, ані якихось перспектив.

10. Одружений. Має двох дітей.