З архіву ПУ. 28 липня – свято Хрещення України-Русі, а жінки відзначають “свій” день і насолоджуються відпочинком

З архіву ПУ. 28 липня – свято Хрещення України-Русі, а жінки відзначають “свій” день і насолоджуються відпочинком

28 липня в Україні відзначається День Хрещення Русі, зазначають Патріоти України.

У 988 році відбулося хрещення князя і всього народу (за іншими даними, хрещення киян відбулось дещо пізніше за Вололимира – 989 або навіть 990 року.-ПУ) . Охрестившись у Херсонесі (територія нинішнього Севастополя.-ПУ), Володимир взявся знищувати всілякі прояви язичництва в своїй державі. Почав князь з Києва. Язичницьких ідолів з пантеону на Старокіївській горі біля княжої резиденції скидали у воду, розбивали, спалювали. Потім відбулося хрещення народу: натовп завели у води Почайни (нині частина Дніпра.-ПУ), священики відслужили Божу службу і давали нові імена наверненим.

28 липня відзначають також пам’ять Кирика та Іуліти (Уліти). Вони постраждали за віру під час гонінь, організованих у відношенні християн імператором Діоклетіаном у III-IV ст. Уліта була молодою вдовою і могла похвалитися знатним походженням. Кирик – її син, який так само, як і мати, став прихильником християнського вчення. Під час гонінь Уліта разом з Кириком втекла з міста, залишивши все своє майно. Жити вона почала як мандрівниця.

Але одного разу її впізнали на вулиці і привели на суд. Там Уліта підтвердила, що стала послідовницею Христа. У неї відібрали сина і стали піддавати великій кількості мук. Кирик, спостерігаючи страждання матері, сказав, що теж є послідовником Христа, після чого його також замучили, а в кінці обезголовили. Одна з рабинь Уліти знайшла тіла мучеників і поховала.

Згідно з народним календарем, 28 липня наступала середина літа. Жінки відзначали день Матінки Уліти і їм належало добре відпочити. У поле і зовсім не варто було виходити 28 липня, оскільки вважали, що там розгулює нечиста сила. Говорили, що жнива 28 липня – це не до добра. Хоча існує і більш логічне пояснення – справа в тому, що на Уліту і Кирика зазвичай йшов досить сильний дощ, а тому у полі просто нічого було робити. День старалися, тим не менш, проводити з користю. Так, дітей привчали до домашнього праці і т. д.

Народні прикмети на 28 липня

Не можна проводити жнива на Уліту – погана прикмета.

28 липня сонячні промені мають цілющу силу.

Вподобайте нас у Facebook щоб не пропустити цікаву новину!