Три великі Жінки. Вони змінили світ, але про них майже всі забули

Три великі Жінки. Вони змінили світ, але про них майже всі забули

В світовій історії трапляються особистості, яким доводилось в певній мірі змінювати весь її хід. Поговоримо про жінок, які змінили світ, але виявилися забуті.

Про це пише Екоінвест за матеріалами DreamGirls

Мурасаки Сикибу: поетеса і письменниця

Мурасаки Сикибу народилася в 972 р. Н.е. е., коли в її рідній Японії вважалося, що жінки не бувають розумні. Але одночасно потенційні чоловіки чекали, що їхні дружини будуть начитаними. Завдяки цьому дівчинки зі знатних родин все ж отримували домашню освіту.

Мурасаки так прекрасно розбиралася в японській і китайській літературі, що її вважали генієм. Але її роль в суспільстві зводилася до вдалого заміжжя і народження дітей. В результаті Мурасаки стала дружиною чоловіка, який за віком годився їй у батьки. Шлюб тривав лише 3 роки, після чого стала матір’ю Мурасаки овдовіла. Заміж вона більше не виходила, а зайнялася літературною творчістю, поєднуючи його зі службою у імператриці.

Завдяки наполегливості і таланту вона написала «Повість про Гендзі» – перший сучасний роман (по крайней мере, про більш ранні роботи невідомо). Вона не просто перераховувала факти, а показувала читачеві переживання персонажів, що було новиною для того часу. Книга стала класикою японської літератури, а в ХХ столітті її перевели на кілька мов.

Мурасаки Сикибу по суті заснувала роман в тому вигляді, в якому ми сьогодні його знаємо. Не можна сказати, що її повністю забули, адже «Повість про Гендзі» – одне з головних творів японської літератури. Але чи багато сучасних людей знає класику?

Кетрін МакКормік: суфражистка, біолог і філантроп

Кетрін МакКормік, в дівоцтві Декстер, народилася в кінці 19-го століття. Незважаючи на роль, яка відводилася жінкам в ті часи, вона з юності розуміла важливість освіти. Хоча суспільство ставилося до неї з негативом, Кетрін отримала науковий ступінь в області біології.

ca. 1940 – 1955 — Margaret Sanger (1883-1966), American leader of Birth Control Movement. Undated. — Image by © Bettmann/CORBIS

Вона жертвувала гроші на будівництво перших гуртожитків для жінок-студенток; пізніше вона стала відомою суфражисткою.

Скаржитися на матеріальне становище їй не доводилося: 10 млн доларів вона отримала від матері, а після смерті чоловіка успадкувала і його статки.

Хоча Кетрін могла жити в своє задоволення, її цікавили не одномоментні розваги. З власних коштів вона профінансувала дослідження, в результаті яких були створені перші протизаплідні таблетки.

Ненсі Уейк: британський агент французького резистансу

Жінка, яка почала кар’єру як вільна журналістка, під час Другої Світової стала героїнею французького Опору. В середині 30-х рр. вона побувала у Відні і побачила, як нацисти пододилися з євреями.

Ненсі зрозуміла, що не може залишитися осторонь від того, що відбувається. Вона вважала, що не потрібно бути єврейкою, щоб боротися проти гноблення цього народу. Коли німецькі війська вторглися до Франції в 40 роках, Уейк стала членом Резистанс.

Ненсі спочатку передавала листи і допомагала біженцям; її роль ставала дедалі серйознішою, і з часом Ненсі перетворилася в одну з ключових фігур Опору. Гестапо постійно було у неї «на хвості», але не могло впіймати. За вміння втекти з найбільш хитромудрих пасток німці прозвали її «Білою Мишею».

Внесок Ненсі в звільнення Франції складно переоцінити! Уейк померла в 2011 р у віці 98 років; вона 2 рази була заміжня, причому першого чоловіка вбили члени Гестапо.

Вподобайте нас у Facebook щоб не пропустити цікаву новину!