Льодовий каток легко зробити самостійно, головне дотримуватись п’ять основних правил

Льодовий каток легко зробити самостійно, головне дотримуватись п’ять основних правил

Зимові забави радують не тільки дітей, а й дорослих. Як же здорово проводити вихідні з родиною, прогулюючись по засніженому місту, граючи в сніжки або катаючись на санках. Але головною зимовою розвагою багато вважають катання на ковзанах. Це не тільки весело, але ще й корисно.

Зараз льодовий каток можна знайти в будь-якому великому місті. Але ось для невеликих населених пунктів – це дефіцит. Тому якщо за вікном мінусова температура, і вода відмінно застигає, можна влаштувати свій власний каток поруч з будинком. Розповімо вам, як це правильно зробити.

1. Вибір майданчика

Майданчик повинен бути рівним. Відмінно підійде асфальтоване покриття. Якщо його немає, можна використовувати і грунтове. Але на місці майбутнього катка грунт повинен промерзнути на 5 см в глибину – не менше.

2. Підготовчі роботи.

Майданчик потрібно очистити від каменів, палиць і сміття. Потім потрібно спорудити бортики зі снігу, грунту або з дощок. Борти повинні захистити і обмежити територію ковзанки.

3. Трамбування снігу.

Сніг потрібно розрівняти і утрамбувати катком або лижами, щоб утворилася подушка товщиною від 5 см.

4. Заливка катка

Заливка катка проводиться поетапно. Потрібно залити кілька шарів. Кожен наступний заливається після промерзання попереднього. В результаті має вийти промерзлий шар товщиною від 15 см. Іноді на це йде кілька днів. Заливати ковзанку потрібно при температурі не вище -5градусов.

Поради по заливці катка:

  • Для самостійної заливки потрібно використовувати шланг з розпилювачем або насадку для душу. Направляти її краще вгору «віялом» під кутом 35-45 градусів, щоб вода не витікала струменем в одне місце, а рівномірно розпорошуватися по всій території майбутнього катка.
  • Починати заливку варто з далекого кута, просуваючись по діагоналі. Вода повинна розпорошуватися по напрямку вітру. Кожен шар заливається з нового кута, щоб уникнути утворення височин.
  • Якщо під час замерзання шарів починає йти сніг, варто прибирати його перед кожною новою заливкою.
  • Перш ніж починати наступну заливку, потрібно прибрати сміття з застиглого шару. Тріщини варто заповнювати снігом.
  • Заливку потрібно виробляти з інтервалом в 4 години. Цього часу буде достатньо для замерзання шару.

5. Шліфування поверхні ковзанки . Останній завершальний шар необхідно залити гарячою водою, яка розтопить купини, заповнить ямки і зробить каток рівним і гладким.

Каток вимагає не тільки первинної заливки, а й догляду в процесі експлуатації. Потрібно регулярно очищати його від снігу, періодично заливати утворені тріщини і порізи від ковзанів холодною водою або сніжно-водяною сумішшю і шліфувати поверхню ковзанки гарячою водою.1 з 2

І не забудьте, що якщо ви облаштовуєте каток на своїй ділянці – ніяких проблем не буде. Але якщо ви вирішили використовувати під каток громадську землю, варто для початку отримати згоду і дозвіл від відповідальних осіб.

Вподобайте нас у Facebook щоб не пропустити цікаву новину!