Хто намалював гігантського чоловіка на австралійському плато?

Хто намалював гігантського чоловіка на австралійському плато?

Супутник НАСА Landsat-8 зафіксував таємничий геогліф на поверхні плато Фінніс Спрінгс в Південній Австралії. Малюнок у вигляді аборигена з палицею або бумерангом в руці вперше був помічений пілотом з висоти 3000 метрів в 1998 році.

Геогліф протяжністю 3,5 кілометра отримав назву Чоловік Маррі (англ. Marree Man) за аналогією з найближчим населеним пунктом. До 2013 року лінії стерлися через ерозію і стали ледь помітні. У серпні 2016 року місцеві підприємці, занепокоєні втратою туристичного об’єкта, вирішили відновити зникаючий геогліф. Використовуючи точні GPS-координати оригіналу і будівельний Гейдер, вони перемалювали Людину Маррі за п’ять днів.

Щоб оновлений геогліф довше зберігся, реставратори зробили борозни для уловлювання води і стимулювання зростання рослинності. Згодом, сподіваються вони, рослинність додасть лініям малюнка зелений колір.

Питання про те, хто і навіщо створив цей геогліф, залишається предметом суперечок. Були повідомлення, що він якось пов’язаний з шотландським мандрівником Джоном Стюартом, тому має другу назву – Гігант Стюарта. Поруч з Геогліфом після його виявлення знайшли меморіальну табличку з американським прапором, олімпійськими кільцями і цитатою з книги Хедлі Фінлейсон «Червоний центр», написаної в 1946 році. Це вказує на його порівняно невеликий вік.

Представлене супутникове зображення було отримано 22 червня 2019 року.

Вподобайте нас у Facebook щоб не пропустити цікаву новину!