Якою була найперша релігія

Якою була найперша релігія

Чи задумувались ви коли-небудь над тим звідки взагалі виникли релігії, що стало першопричиною і чому сьогодні ми маємо в цьому плані те що маємо?

Про це пише Екоінвесть за матеріалами Правдивої Історії

Існує така наукова дисципліна – релігієзнавство, вона займається вивченням релігії. Виникнення цієї науки прийнято починати з діяльності філолога і антрополога Макса Мюллера

В історії релігієзнавства була величезна кількість гіпотез про виникнення перших релігій. Були вчені, які вважали, що першою релігією був анімізм. Анімізм – це релігійний світогляд, який будується на вірі в натхненність навколишніх речей, віра в духів і душі. Пальму першості анімізму віддавав антрополог Едуард Тайлор.

Інший дослідник релігії, Ендрю Ленг, вважав, що першою в світі релігією була прамонотеізма. Прамонотеізма – це релігійна система, яка, з точки зору Ленга, представляла собою віру в єдиного , одного бога у найперших людських суспільств. Але потім, через соціальні конфлікти, прамонотеізма стала дробитися, і виникли різні релігії.

Також початковою, найпершою релігією деякі дослідники називають тотемізм і фетишизм. Якщо тотемізм передбачає віру в божественну силу тотема (тотем – це передбачуваний першопредок-тварина, засновник роду), то фетишизм – це віра в божественні властивості предметів (амулети, дощечки, стовпи, в загальному – ідоли).

Але всі ці теорії, що виникли ще в 19 столітті, давно застаріли. Чому? Справа в тому, що сучасні історичні джерела показують абсолютно різні варіанти релігій у різних первісних суспільств. Десь був анімізм, десь культ предків, десь тотемізм, але найчастіше ці форми змішувалися одна з одною.

Таким чином, першою релігією був як анімізм, так і тотемізм, фетишизм, і так далі. Більш того, ці форми релігії існують досі як в окремому варіанті народних релігій, так і в формі елемента більших релігій, типу ісламу, християнства.

Наприклад , в християнстві є елементи анімізму (віра в душі), фетишизму (поклоніння іконам), а також культ (ідейних) предків (святі).

Вподобайте нас у Facebook щоб не пропустити цікаву новину!