Як виростити і отримати перший урожай редиски вже в квітні?

Як виростити і отримати перший урожай редиски вже в квітні?

Зима це і гарно, і добре, але після зими так хочеться побалувати організм вітамінами, наприклад, свіжою редискою з власної грядки.

Багато хто думає, що вирощування редиски – справа нехитра: посадив, полив, і чекай врожаю. На практиці все трохи складніше. Цей коренеплід зажадає трохи більше уваги, особливо, якщо ви хочете виростити ранній урожай, інформує Ukr.Media.

Погодьтеся, після зими так хочеться побалувати організм вітамінами, наприклад, свіжим салатом із зеленню і екологічно чистим редисом з власної грядки. Немає нічого неможливого! Адже перший урожай раннього редису можна зібрати вже в квітні.

Особливості культури

Оптимальна температура грунту для посадки ранніх сортів редиски в теплиці – 10-12 º с. Дружні сходи з’являються при температурі 15-20ºС.

Редис може витримати тимчасове зниження температури до -1-2ºС.

Як виростити редис? Розбираємося в цьому питанні по порядку.

Підготовка грунту і посів насіння

Наша мета – квітневий урожай, тому насіння висівають у березні, а вирощуємо редиску тільки в тепличних умовах.

За кілька тижнів до передбачуваної дати посіву приділіть увагу теплиці: відремонтуйте каркас, натягніть плівку. Ці нехитрі дії дозволять грунту відтанути до моменту посіву, щоб насіння проросло точно в строк.

Перед посівом насіння зробіть борозенки глибиною 3-4 см, добре пролийте їх водою.

Висівати краще ранні скоростиглі сорти редиски.

Для прискорення сходів проростіть насіння. Це зовсім не складний процес: на кілька годин опустіть насіння в теплу воду, потім покладіть його на марлю, накрийте тонкою тканиною і поставте в тепле місце. Як тільки помітите, що насіння проклюнулось, приступайте до посіву. Нагадуємо, що до цього часу у вас вже повинна бути готова теплиця і підготовлена грядка.

Закладайте насіння в грунт на глибину 1 см на відстані 5 см один від одного. Так кожна рослина отримає необхідну кількість світла. Насіння вносьте поштучно. Засипте його землею, гарненько утрамбуйте – це прискорить проростання.

Якщо погода досить холодна, можна додатково вкрити грядки будь-яким нетканим матеріалом, наприклад. Чекайте появи перших сходів через 4-6 днів. За потреби проведіть проріджування: відстань між рослинами повинна бути 3-5 см.

Як поливати редис?

Редис любить вологу. До появи сходів поливайте його часто, але не дуже рясно (краще всього обприскувати посіви з пульверизатора). З появою сходів поливайте рослини сильніше, але рідше (раз в декілька днів). Після поливу обов’язково розпушуйте ґрунт і провітрюйте теплицю, щоб висока вологість не загубила ваш ранній редис.

Пам’ятайте: недолік вологи загрожує ранньому вистрілюванню редиски. В результаті вона стане жорсткою і несмачною. А от надлишок вологи може призвести до розтріскування коренеплодів.

Чим підгодовувати редис?

Після проріджування сходів підгодуйте редис азотним добривом, наприклад, сечовиною (2 ст. л. на 10 л води). На початковому етапі зростання азот потрібен обов’язково. Якщо цього елементу не буде вистачати, у редиски буде дуже погано утворюватися бадилля, так і листя швидко пожовкне.

На початку формування коренеплодів підгодуйте рослини таким розчином: 30 г суперфосфату і 20 г сірчанокислого калію на 10 л води.

Прибирання і зберігання редису

Прибирайте урожай коренеплодів вибірково: першими покинути теплицю мають достиглі голівки редиски діаметром 2,5 см. Акуратно відсуньте грунт навколо коренеплодів і висмикніть дозрілі примірники за гичку. Дрібний редис залиште на дозрівання, знову присипавши його землею.

Коренеплоди промийте, обсушіть на папері або рушнику і покладіть у поліетиленові пакети, не зав’язуючи їх. Зберігайте редис в холодильнику у відділенні для овочів.

Після збору врожаю редиски простір, який появився в теплиці, можна зайняти основними культурами (томати, огірки, баклажани, перець), а міжряддя ущільнити проміжними культурами (кресс-салат, салат і редис, який, до речі, можна вирощувати протягом усього сезону).

Вподобайте нас у Facebook щоб не пропустити цікаву новину!