Британська загадка: Хто створив і прикрасив підземелля мільйонами ракушок

Британська загадка: Хто створив і прикрасив підземелля мільйонами ракушок

У Великобританії є одна визначна пам’ятка, над якою працювали кращі фахівці але ніяк не можуть розгадати хто, коли і навіщо її створював. Мова іде про “Грот черепашок” який випадково було виявлено в місті Маргіт графства Кент.

Про це пише Екоінвест за матеріалами “Наша планета Земля

Це 20 метровий підземний тунель, стіни якого прикрашені мільйонами і мільйонами всіляких черепашок, різного виду і розміру. Вони не просто покривають стіни, вони викладені зі змістом, є візерунки, символи і навіть зображення, тільки, що це все це означає, і кого саме зображують малюнки, вчені не можуть зрозуміти.

Цей унікальний і загадковий грот був знайдений зовсім випадково, одним англійцем в далекому 1835 році.

Вирішивши викопати собі ставок, він викопав яму в печеру “скарбів”.

Його син ризикнув і спустився туди, і виявив тунель стіни, якого були викладені черепашками.

Зрозумівши, що натрапив на золоту жилу і перш ніж оголосити про своє відкриття світу, вони разом із сином відкопали весь грот.

Знадобилося три роки для того щоб повністю очистити грот, він розвісив на стінах газові лампи, для того щоб висвітлити печеру. І тільки після цього він зробив заяву про своє відкриття світу.

Дізнавшись про таку новину люди, помчали, щоб побачити на власні очі цей грот.

Після цього вибухнули суперечки щодо того, звідки він з’явився цей. Деякі запевняли, що це місце проведення ритуалів сектантами, інші, що це залишковий слід античності, треті думали, що це якийсь храм із зображеннями древніх ідолів і божеств.

Скільки там всього черепашок, так і не вдалося порахувати правильно. За приблизними підрахунком їх понад 4,5 млн.

Стіни прикрашені не тільки черепашками, а ще раковинами устриць, мідій і молюсків, деякі з яких були доставлені з іншого кінця світу. 

Ви тільки уявіть собі того “щасливчика”, який не тільки перебирав їх за видами, але ще потім складав із них ці зображення.

Вчені намагалися за допомогою радіовуглецевого аналізу вирахувати вік грота, але, на жаль, нічого не вийшло. Оскільки частина грота була зіпсована під час бомбардування часів Другої Світової війни, а ще за часів 1800 років для освітлення простору використовували вікторіанські лампи, після яких на стінах залишалася кіптява. На черепашках скупчився великий шар цієї кіптяви і заважає вченим. Але за приблизними підрахунками вік грота може бути близько 3 тисяч років.

Мушлі, викладені у формі дерев, змій, лілій, винограду, восьмиконечної зірки і символи Сонця. В кінці коридору знаходиться кімната “вівтарна”, куполоподібної формою із відкритим верхом.

Ким був побудований цей грот, і для яких цілей, залишається загадкою і по сьогоні. Однак вхід в нього вільно відкритий для туристів, і кожен бажаючий може потрапити і насолодитися не забутнім видовищем.

Вподобайте нас у Facebook щоб не пропустити цікаву новину!