А ви знали про людину, яка створила “Цирк дерев”?

А ви знали про людину, яка створила “Цирк дерев”?

Аксель Ерландсон (1884-1964), людина, яка вважається засновником такого виду мистецтва як арбоскульптури (скульптура з живого дерева).

Простий американський фермер з дитинства любив спостерігати які незвичайні форми можуть приймати рослини в природі. Потім у нього виникло бажання надати химерні форми живим деревам.

У 1919 році з двох платанів він створив своє перше творіння. Дальше більше. У хід йшли різні види дерев: берези, платани, ясени, в’язи і інші. Аксель зрощував, прищеплював, будував каркаси, змушуючи дерева приймати потрібні форми.

Жива драбина

В результаті його експериментів виходили стовбури, зав’язані в вузол, спіралі, моделі молекули ДНК, різні арки і навіть сходи, на створення якої пішло близько сорока років.

На початку це було просте хобі, але оскільки воно викликало у людей інтерес, сім’я переконала Акселя створити парк, який міг би приносити дохід. Так в кінці 40-х років минулого століття в Каліфорнії був відкритий “Цирк дерев”.

Арбоскульптури стала справою життя Ерландсона і новою темою в культурі всього людства, а також поклала основу для інших напрямків, таких як арбоархітектура.

Після смерті Акселя Ерландсона його сімейний бізнес був викуплений, але його ідеї продовжують жити і надихають творчо мислячих людей.

Вподобайте нас у Facebook щоб не пропустити цікаву новину!